Прокуратура протидіє рейдерському захопленню готелю "Козацький" - ГПУ

6528 переглядів
П'ятниця, 29 липня 2016, 05:34

Військова прокуратура Центрального регіону в судовому порядку перешкоджає незаконному стягненню коштів з державного підприємства "Готель "Козацький".

Про це повідомляє управління у зв'язках з громадськістю і засобами масової інформації Генеральної прокуратури України, передає Інтерфакс-Україна.

"Військовою прокуратурою Центрального регіону України розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання посадовими особами державного підприємства Міноборони України" Готель "Козацький" в інтересах двох приватних структур, в результаті чого з держпідприємства незаконно стягнуті кошти в сумі 386,3 тис. грн (ч.2 ст .364 КК України - зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки)", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, прокуратура встановила, що між держпідприємством "Готель "Козацький" та двома приватними структурами незаконно укладено тристоронній договір про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора без утворення юридичної особи.

Надалі, як повідомляється, посадові особи даних товариств звернулися до Арбітражного інституту Торгової палати міста Стокгольма і зобов'язали державне підприємство виплатити на їхню користь кошти в сумі понад 13,5 млн грн, а також оформити право спільної часткової власності на будівлі готелю приблизною вартістю більше 60 млн грн. У повідомленні окремо наголошується, що будь-яке документальне підтвердження про ведення спільної діяльності було відсутнє.

Водночас, за позовом військової прокуратури Центрального регіону України судами трьох інстанцій визнали недійсним договір про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора.

Однак, незважаючи на це, посадові особи зазначених компаній звернулися до органів державної виконавчої служби з вимогою примусового виконання рішення іноземного суду, і, як повідомляє управління у зв'язках з громадськістю і засобами масової інформації ГПУ, "у даний час з держпідприємства в примусовому порядку незаконно стягнуто кошти в розмірі 386,3 тис. грн".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua