Прем’єр Шотландії шукає можливість залишитися в ЄС

Середа, 10 серпня 2016, 07:18

Перший прем’єр Шотландії Нікола Стерджен зустрілася з заступником міністра закордонних справ Німеччини з метою зміцнення зв’язків із провідною державою ЄС, не дивлячись на результат референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Про це пише Reuters.

Стерджен заявила, що Шотландія, де 62% виборців висловилися проти Brexit, не повинна виходити з ЄС проти власної волі і буде готуватися до незалежності.

"Шотландія перебуває в унікальній ситуації... і я думаю, що в цих умовах дуже важливо залишатися відкритими для всіх можливих варіантів. Я думаю, що це було б дуже позитивним для решти ЄС, якщо частина Великої Британії, якщо не вся Велика Британія, залишиться частиною європейської сім’ї народів", - сказала Стерджен.

"Сьогоднішнє обговорення стало позитивною і конструктивною можливістю зміцнити наші відносини для обрання шляхів просування вперед Європейського союзу таким чином, щоб усі голоси були почуті в цьому процесі", - заявила перший прем’єр в Едінбурзі.

У заяві МЗС Німеччини Майкл Рот сказав: "У нас була дуже приємна і конструктивна розмова між двома палкими європейцями, я сподіваюся, що Сполучене Королівство знайде такий шлях, щоб в решті Європа була у виграші".

Стерджен заявила, що другий референдум про незалежність Шотландії є можливим через розбіжність у голосуванні по Brexit, але Шотландія не має відмовлятися від членства в ЄС, навіть якщо вона залишиться частиною Великої Британії.powered by lun.ua