У Криму окупанти ретельно перевіряють при пропуску, особливо чоловіків

3614 переглядів
Четвер, 11 серпня 2016, 13:28

На адміністративній межі з анексованим Кримом працюють усі пункти пропуску, але окупанти перевіряють громадян дуже ретельно – й пропускають повільно.

Про це розповів речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян на брифінгу 11 серпня.

"З 6:30 7 серпня російські правоохоронці та війська на окупованому півострові навпроти усіх контрольних пунктів в'їзду-виїзду обмежували рух осіб та транспортних засобів", – зазначив він.

За словами Слободяна, з 10:40 до 13-ї години 9 серпня "півострів був фактично відрізаний від материкової України – в цей час російські спецслужби взагалі не випускали людей з окупованого півострова, а потрапити на окуповану землю можна було лише через контрольний пункт в'їзду-виїзду "Чаплинка".

0 4:30 10 серпня представники країни-окупанта розблокували роботу усіх трьох пунктів в'їзду-виїзду на перешийку, нагадав Слободян.

"Упродовж учорашнього дня та сьогодні усі контрольні пункт в'їзду-виїзду (на межі з Кримом – ред..) здійснюють оформлення громадян та транспортних засобів, однак працюють неритмічно. Представники країни-окупанта продовжують працювати дуже повільно і періодично обмежувати пропуск транспортних засобів на КПВВ "Чаплинка" та "Каланчак", – сказав він.

"Огляд транспортник засобів здійснюються прискіпливо та надретельно. Частина тих, хто хотів потрапити на півострів, отримали відмову від окупантів із формулюванням "Немає підстав для виїзду до Криму", – повідомив представник ДПСУ.

"Також в усіх трьох російських пунктах пропуску – Перекоп, Джанкой та Армянськ – російські правоохоронці проводять фільтрацію всіх осіб чоловічої статі від 18 років, які виїжджають на материкову частину України. Зокрема, встановлюється мета поїздки, повні установочні дані на особу, контактні телефони, адреси проживання та інша персональна інформація", – заявив він.

Слободян наголосив: "Усі ці події супроводжувалися підвищеною активністю російських військ та правоохоронців поблизу адмінмежі (з Кримом)".

Олена Рощенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua