В ООН підтримали територіальну цілісність України, враховуючи Крим

П'ятниця, 12 серпня 2016, 02:35

Постійний представник України у Раді безпеки ООН Володимир Єльченко заявляє, що Росія не надала ніяких доказів щодо провокацій з боку Києва в анексованому Криму.

Про це він заявив 11 серпня після того, як Рада безпеки ООН обговорила чергове загострення ситуації між Україною та Росією, повідомляє Укрінформ.

"Ми дякуємо Радбезу, що беззастережно і без питань підтвердив сильну позицію щодо поваги територіальної цілісності і незалежності України, враховуючи Крим. Звичайно, одна країна не висловила такої позиції", - сказав він.

"Я запитав російського колегу про докази, які б підтверджували українську причетність до подій у Криму. Їх немає - є лише голослівні заяви… Моя найбільша надія полягає у тому, що це обговорення (у Раді безпеки ООН – ред.) допоможе Російській Федерації зрозуміти, що вони не можуть продовжувати таку поведінку", - зазначив дипломат.

За словами Єльченка, Росія накопичила понад 40 тисяч військовослужбовців у Криму, що є свідченням "поганих намірів".

Постійний представник Росії у Раді безпеки ООН Віталій Чуркін, у свою чергу, відкинув занепокоєння щодо посилення російської військової присутності у Криму. Нинішнє засідання Ради безпеки він назвав "корисним".

"Замість того щоб рахувати наших військових, вони повинні покласти край конфлікту в Донецьку та припинити обстріли цивільних у Донецькій і Луганській областях", – сказав Чуркін журналістам після зустрічі Ради безпеки ООН.

Про те що Росія не надала переконливих доказів своїх звинувачень на адресу Києва з приводу подій в Криму також заявили в НАТО.

Як відомо, у четвер, 11 серпня, президент Порошенко провів нараду з керівниками силових відомств та МЗС. Він зобов'язав міністра закордонних справ Павла Клімкіна доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН та детально проінформувати про розвиток подій у районі адміністративного кордону з Кримом та лінії зіткнення.

У середу російська ФСБ поширила заяву, про начебто дві спроби українських військових напасти на Крим та влаштувати там теракти, під час яких загинули російський військовий і боєць ФСБ.

Президент Росії Володимир Путін звинуватив владу України в тому, що вона "переходить до терору". 

Український Генштаб назвав ці заяви провокацією, а секретар РНБО Олександр Турчинов – істеричними і брехливими.

Президент Петро Порошенко назвав фантазіями звинувачення Росії на адресу українських військових у підготовці терактів у Криму.

powered by lun.ua