Колесніченку загрожує суд через виставку "Волинська різанина"

П'ятниця, 12 серпня 2016, 18:30

Департамент спецрозслідувань ГПУ зібрав докази проти народного депутата України 5-7 скликань заступника Голови депутатської фракції Партії регіонів у Верховній Раді Вадима Колесніченка та правоохоронців "Беркуту".

Про це йдеться у повідомленні ГПУ.

Йдеться про перевищення влади, що супроводжувалося насильством під час проведення одного із відкритих заходів у Києві.

ГПУ заявляє, що колишній заступник начальника управління ГУ МВС України в Києві разом з командиром полку міліції "Беркут", його заступником, командиром роти та підлеглими співробітниками, діючи за вказівкою Колесніченка, перевищуючи владу та свої службові повноваження 8 квітня 2010 року під час виставки "Волинська різанина: польські і єврейські жертви ОУН-УПА" спровокували конфлікт "та безпідставно застосували силу до відвідувачів цього заходу, затримавши 14 з них, серед яких був Герой України похилого віку, заподіявши їм тілесні ушкодження".

Крім того, указані правоохоронці з метою приховування своїх злочинних дій перешкодили журналістській діяльності та застосували насильство і спричинили тілесні ушкодження журналісту одного з телевізійних каналів, який намагався задокументувати їх незаконні дії.

Командиру полку міліції "Беркут", командиру роти та чотирьом підлеглим їх працівникам оголошено та вручено підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч. 1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) КК України, протиправні дії Вадима Колесніченка кваліфіковані за ч. 4 ст. 27 (види співучасників), ч. 2 ст. 365 КК України.

До слідчого судді внесені клопотання про застосування до підозрюваних запобіжних заходів у вигляді цілодобових домашніх арештів.

Крім цього, щодо двох підозрюваних, один з яких на даний час проходить службу в Департаменті внутрішньої безпеки Національної поліції України, а інший – в управлінні "Корпусу оперативно-раптової дії" (КОРД) ГУ Нацполіції в м. Києві, до суду внесені клопотання про відсторонення їх від займаних посад.

Стосовно Колесніченка, заступника начальника управління міліції та заступника командира спецпідрозділу "Беркут" судом надано дозволи на їх затримання та вони оголошені в розшук. 

Як відомо, Вадиму Колесніченку оголосили про підозру та оголосили в розшук ще в січні 2015 року. 

Проти нього порушено ще одну справу за злочин - ч.3 ст. 110 КК України - який полягає у публічних закликах до зміни меж території та державного кордону України, до виходу зі складу України її окремих регіонів.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: