Керівництво Ірпінської прокуратури відсторонили від посади

4724 перегляди
Субота, 13 серпня 2016, 13:17

Прокуратура Київської області відсторонила від посади керівництво Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби обласної прокуратури, передають Українські Новини.

Зазначено, що 12 серпня під головуванням прокурора Київської області Дмитра Чибісова було проведено оперативну нараду за участю керівників правоохоронних органів.

"У зв'язку з численними зауваженнями та порушеннями в діяльності територіальних підрозділів прокуратури почато службову перевірку, під час якої від виконання службових обов'язків відсторонено начальника і заступника ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури, а також прокурора", - йдеться в повідомленні.

На нараді встановлено, що незаконно органами слідства при сприянні суду проведено обшук приватного товариства із залученням сторонніх осіб.

Прокуратура ці міри відповідно до вимог законодавства не погоджувала, про їхнє проведення й отримання рішення суду проінформована не була.

У результаті таких дій фактично відбулося силове захоплення приватного товариства іншими особами, які при проведенні обшуків були допущені у приміщення підприємства органами розслідування й судом.

Реагуючи на це, прокуратура Київської області почала розслідування за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) і ч. 1 ст. 375 (винесення суддею (суддями) свідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) Кримінального кодексу.

Наразі проводяться слідчі дії.

У свою чергу, прес-секретар обласної прокуратури Катерина Хоменко повідомила Українським Новинам, що відсторонення керівництва Ірпінської прокуратури пов'язане з перевіркою законності його дій при здійсненні нагляду за органами поліції та пенітенціарної служби.

Зокрема, перевірки стосуються ситуації в Ірпінському виправному центрі, де наприкінці липня пройшли акції непокори засуджених.

Відсторонення керівництва Ірпінської прокуратури не стосується розслідування справ стосовно мерів Бучі й Ірпеня Анатолія Федорука та Володимира Карплюка.

Як повідомлялося, 21 липня правоохоронці провели обшуки в мерів Бучі й Ірпеня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua