Свідок у суді не пред'явив претензій до Чийгоза. Запис засідання

Понеділок, 22 серпня 2016, 00:33

В Інтернеті з'явився запис "судового" засідання у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, із запису випливає, що свідок звинувачення Володимир Косарєв претензій до підсудного не має.

Про це пише видання "15 минут".

Ролик з "судового" засідання від 12 серпня починається з вимоги Чийгоза дозволити йому бути присутнім на процесі.

"Звук постійно переривається, чую уривками. У зв'язку з тим, що режим відеоконференції значно порушує мої права, допит потерпілого показав, що неможливо ставити питання, неможливо почути відповіді, прошу забезпечити мою присутність на судовому засіданні, що забезпечило б об'єктивний розгляд справи", - сказав Чийгоз.

Адвокат обвинуваченого Микола Полозов підтримав цю вимогу. Однак "суд" в задоволенні клопотання відмовив.

Далі відбувся допит потерпілого Володимира Косарєва:

"Я - корінний кримчанин. У четвертому поколінні. У той день якийсь час я просто стояв і спостерігав. Нічого особливого не відбувалося. Потім взяв прапор і пішов в центр. Через нас періодично проходили змилені, спітнілі хлопці. А ті, хто був за ними, висувався в перший ряд. Так відбувалася ротація. Стали лунати голоси Чубарова і Аксьонова, щоб сторони зробили по кроку назад, зробили коридор. У якийсь момент пролунав свист, крики, шум, сталося зіткнення. Оскільки це все відбулося одночасно, швидше за все, це було по команді, організовано. Через якийсь час я опинився в тисняві. З усіх боків мене так стиснули, що видавили все повітря. Натовп чомусь водило. То в одну сторону, то в іншу. Організм не витримав таких тортур, я втратив свідомість. Пізніше з'ясувалося, що протиборча сторона представляла інтереси України, свої особисті інтереси", - сказав він.

На питання про те, кого Косарєв називає протиборчою стороною, він відповів - "кримські татари".

"Вони були за те, щоб Крим залишився в складі України. Я виступав за перехід до Росії", - уточнив Косарєв.

"Прокурор" Домбровський запитав, чи керував хтось протиборчими таборами.

"Ніякого керівництва ні з одного, ні з іншого боку я не бачив. Розумів, що оскільки є Чубаров, керівництво Меджлісу є. Я знаходився там зі свого громадянського обов'язку", - відповів Косарєв.

Домбровський запитав, як були налаштовані прихильники України.

"Судячи з того, що наші хлопці виходили звідти всі змилені, то ще до великої тисняви ​​там були якісь тертя", - відповів потерпілий.

У цей момент Домбровський назвав протиборчі сторони кримськими татарами і жителями Криму.

Адвокат Полозов назвав таке трактування незрозумілим. У відповідь отримав звинувачення в тому, що він нібито ображає "суддю" і "прокурора".

Після цього заговорив Ахтем Чийгоз: "Це прояв глибокого шовінізму, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, необ'єктивності. За поділ кримських татар і жителів Криму вимагаю притягнення його до кримінальної відповідальності! Прошу занести цю вимогу в протокол "судового" засідання".

Полозов позицію свого підзахисного підтримав, зазначивши, що Домбровський неодноразово поводився зухвало, принижуючи людей за національною ознакою. Аналогічну думку висловив, і адвокат Еміль Курбедінов, констатуючи факт особистої неприязні "прокурора" до Чийгоза і вимагаючи відведення окупаційного обвинувача.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз закликав максимально поширити запис виступу "прокурора", щоб всі зацікавлені люди змогли побачити "справжнє обличчя російського шовінізму".

Далі Полозов звернув увагу "суду" на те, що в ході засідання потерпілий дав відомості, які суперечать його ж висловлюванням під час попереднього слідства. Зокрема, потерпілий раніше стверджував, що був одягнений в дублянку, а на "суді" заявив, що дублянки у нього ніколи не було.

В ході допиту Косарєва з'ясувалося, що він не чув закликів до захоплення Верховної Ради Криму і не знає, чи закликав хтось до застосування насильства проти опонентів. Свідок обвинувачення відчув запах сльозогінного газу. Але до лікарів звернувся тільки на наступний день.

Ахтем Чийгоз запитав у Косарева чи посягав він на цілісність України.

"У той момент я боровся за цілісність Росії. Включно з Кримом, оскільки вважаю, що він був переданий Україні незаконно ", - відповів Косарєв. Далі між ними відбувся наступний діалог:

- Люди на мітингу самі могли приймати рішення або ними хтось керував?

- Звичайно могли.

- Вас тиснули з усіх боків або тільки спереду?

- Я був здавлений з усіх боків. Ні, мене ніхто не бив.

- Справа в тому, що в обвинуваченні сказано про насильство по відношенню до вас.

Як зізнався Косарєв, насильства, застосовуваного до кого-небудь, він не бачив. Не було, за його словами, і ніяких погромів, підпалів він теж не бачив.

"Що стосується моєї травми, то я офіційно заявляю, що протиборча сторона до неї ніякого відношення не має", - резюмував Косарєв.

Як повідомлялося, суд залишив заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза під вартою до 8 жовтня.

Як відомо, після анексії Криму Росією на півострові почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь в мітингу прихильників територіальної цілісності України, яким протистояли активісти партії "Русское единство", якою керував Сергій Аксьонов.

Детальніше про справу Ахтема Чейгоза читайте у статті: "Волю Ахтему Чийгозу. Що відомо про справу кримськотатарського в'язня".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування