Стан здоров'я Умерова залишається важким – адвокат

Понеділок, 22 серпня 2016, 15:14

Стан здоров'я утримуваного в психлікарні заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, екс-голови Верховної Ради АР Крим Ільмі Умерова залишається важким.

Про це пише в понеділок в своєму Facebook адвокат Микола Полозов після зустрічі з ним в Республіканській психіатричній клініці, де його незаконно утримують.

"Стан здоров'я Ільмі-агьа, буквально насильно переміщеного з кардіологічного стаціонару, де він проходив госпіталізацію співробітниками ФСБ в психіатричну клініку залишається важким", – зазначає захисник.

"Головна проблема це хвороба серця, гіпертонічна хвороба. Постійно скаче тиск. Вчора він втратив свідомість. Умов для стаціонарного спостереження за його захворюваннями відсутні", – підкреслює адвокат.

За словами Полозова, співробітники і керівництво психіатричного стаціонару "намагаються створити в умовах клініки для Умерова хоч якісь людські умови".

"Однак вони теж елемент репресивної машини російської влади в Криму, як і молоденький слідчий ФСБ на прізвище Скрипка, який "розслідує" "кримінальну справу" проти Умерова, а по суті виконує злочинний наказ керівництва", – зазначає адвокат.

"Нещодавно приходив слідчий висловлював позицію Умерову і його рідним: мовляв навіщо крик шум, проведемо експертизу і все буде добре. Мабуть це позиція ФСБ. Значить треба робити рівно навпаки, піднімати більше шуму, залучати на захист Ільмі Умерова від незаконного кримінального переслідування більше людей, як в Україні, так і в цивілізованому світі", – резюмує Полозов.

"Тільки так можна протистояти незаконним діям російської влади в Криму. Тільки так можна зупинити репресії щодо кримських татар", – висловив думку адвокат.

Міністерство закордонних справ України у понеділок висунуло вимогу до окупаційної влади Криму звільнити Умерова.

Як відомо, заступника голови Меджлісу звинувачують у заклику в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Незважаючи на це, суддя винесла постанову відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Ільмі Умерова помістили в дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

У неділю 21 серпня його стан погіршився.

Українська правдаpowered by lun.ua