Україна готує новий позов проти Росії до суду в Гаазі – Петренко

Субота, 27 серпня 2016, 21:25
Україна готує новий позов проти Росії до суду в Гаазі – Петренко

Україна готує ще один позов проти Росії до Міжнародного суду ООН в Гаазі.

Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі каналу "112 Україна" в суботу.

"Є ще окрема справа, яка зараз на підході, і ми спільно з МЗС її готуємо до Міжнародного суду ООН. Я не хочу розкривати деталей, скоро ви про неї дізнаєтесь", - сказав Петренко.

Він також повідомив, що Україна вже подала проти Росії позови до суду в Гаазі щодо анексії Криму та злочинів на Донбасі.

"І один, і інший позов поданий, і не тільки в Гаагу. У нас декілька міждержавних позовів до Європейського суду з прав людини. Їх уже 5. Що стосується міжнародного кримінального суду, туди подана заява України і по подіях, які стосуються Майдану, і друга заява подана щодо подій, які стосуються Донбасу і Криму", - розповів міністр.

Крім цього, за його словами, Мін'юст допомагає простим українцям, які потерпіли від окупації Криму і Донбасу, подати позови до Європейського суду з прав людини.

"Понад 2 тисячі індивідуальних позовів за допомогою Міністерства юстиції і наших центрів безоплатної правової допомоги подано до Європейського суду", - сказав він.

Міністр також підтвердив, що Ощадбанк подав комерційний позов проти Росії на суму 1 мільярд доларів.

"Дійсно такий процес іде. Так само і група "Приват" пішла цим шляхом. Я думаю, що в них є всі шанси мати успіх", - вважає Петренко.

Він також зазначив, що міжнародні суди розглядають позови "не так швидко, як хотілося б".

За його словами, Європейський суд з прав людини може розглядати міждержавні позови України не менше 3-5 років.

"Якщо говорити про Гаагу, то розгляд справи по суті починається, коли закінчується військовий конфлікт. Справа Грузії – вони подали свій позов проти Росії в 2009 році, тільки цього року почалися перші процесуальні дії в цьому суді. Тому це питання років", - додав міністр.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування