Розвідка: Переміщення техніки в окупованому Криму – це ротація

11614 переглядів
Понеділок, 8 серпня 2016, 12:27

В Україні підвищили рівень загрози у зв'язку з діями РФ на окупованому півострові, але Генштаб готовий реагувати на можливі загрози.

Про це "Українській правді" повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

"На сьогодні збіглися в часі переміщення військ на півострові, йде дуже активна підготовка до навчання Кавказ-2016, яке буде проводити РФ на південному окрузі, до якого будуть повністю залучені угруповання розміщені в Криму", - сказав він.

"Рівень загрози Україні з боку РФ зростає. Він завжди підвищується, коли проводять навчання біля кордону України", - сказав Скібіцький.

Він додав, що під приводом підготовки до навчання можуть бути здійснені дії, повязані з намірами приховати нарощення угруповання, переміщення військ.

"Бо у 2008 році, коли проводились навчання Кавказ-2008 було створено угрупування, яке після цього здійснило окупацію окремих районів Грузії. Саме ці війська тоді використовувались. Основну небезпеку несли мобільні повітряно-десантні війська", - зазначив він.

Скібіцький також повідомив, що військова техніка, яку перевозять залізницею по території Криму,  - це ротація.

"За даними управління розвідки Міноборони, на сьогодні , відбувається часткова ротація підрозділів повітряно-десантних військ РФ, які розміщені на півночі Криму. За попередніми  даними,  ця ротація була запланована на серпень. І саме в період з 27-30 липня до  Криму почали прибувати залізничні ешелони з технікою повітряно-десантних військ, які будуть проходити ротацію", - сказав він.

За даними розвідки, дві батальонно-тактичні групи розміщені в районі Джанкоя і одна – в районі Кам'янського.

"На сьогодні відбуваються ротації саме батальйонно-тактичної групи в Джанкої, це 11 ОДШБ, вона буде замінена на  БТГ десанту 7 десантно-штурмової дивізії. Як правило, ротація відбувається кожні півроку і от 11 бригада перебуває в районі Джанкоя з квітня", - сказав він.

На питання УП, чи збільшилась загроза для мешканців прикордонної ділянки, Скібіцький зазначив, що "люди живуть в такій ситуації вже два роки, такі ротації відбуваються кожні шість місяців".

"Генштаб ЗСУ володіє інформацією, і адекватно реагує на всі можливі загрози, які можуть виникнути", - додав він.

Як відомо, 7 серпня на адміністративному кордоні між Кримом і Херсонською областю було припинено пропуск громадян.

Крім того, "Комсомольская правда в Крыму" стверджувала, що в ніч на 7 серпня з української сторони намагалася "вчинити диверсію" на кордоні з півостровом.

У Генштабі Збройних сил України спростували інформацію про нібито причетність української розвідгрупи до цього.

Паралельно у деяких району півострова 7 серпня на дорогах сталивстановлювати блокпости.

На півночі Криму в районі міст Армянськ та Джанкой почалося скупчення військової техніки РФ, Джанкой оточений військовими з танками та іншою технікою.

Оксана Коваленко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua