Україна відправить до Голландії 5 викрадених з музею картин

Понеділок, 12 вересня 2016, 14:04

У Нідерланди найближчим часом повернуться п'ять картин, які у 2005 році були викрадені з голландського музею Westfries у місті Горн і нещодавно знайдені в Україні. 

Про це повідомив голландський телеканал NOS.

"Українські та голландські правоохоронці погодили передачу викрадених робіт", – йдеться у повідомленні.

Картини передадуть посольству Нідерландів у Києві, після чого їх відправлять до Голландії.

Цю інформацію "Укрінформу" підтвердили в посольстві України у Нідерландах.

"Я можу підтвердити, що найближчим часом, можливо, навіть цього тижня, в посольстві Нідерландів в Україні представники української прокуратури мають передати п'ять картин, які були знайдені і щодо яких була підтверджена належність голландській стороні", – сказав посол України у Нідерландах Олександр Горін.

Як відомо, 9-10 січня 2005 року з музею Westfries у Горні (Нідерланди) зникла колекція з 24 картин і 70 виробів зі срібла, які були основою колекції 17-го і 18-го сторіч.

У грудні минулого року на сайті нідерландського музею Westfries з'явилося повідомлення, що викрадена з цього закладу у 2005 році колекція картин голландських художників знаходиться в Україні.

Згідно з повідомленням на сайті музею, "у липні 2015 року дві людини, які представилися як учасники українського добровольчого батальйону, поінформували голландське посольство в Києві, що володіють повною колекцію картин, вкрадених з Westfries".

Також у музеї заявили, що йшлося про нереалістичну суму викупу у 50 мільйонів євро, тоді як вартість колекції, за оцінками експертів, становить близько 500 тисяч євро.

У квітні цього року Служба безпеки України повідомила, що знайшла чотири викрадені картини. Згодом з'явилась інформація про ще одну картину з колекції.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування