Більшість справ про порушення на виборах до суду не дійшли – Опора

Вівторок, 13 вересня 2016, 15:11

Більшість кримінальних проваджень, відкритих за фактом порушення виборчих прав громадян на місцевих виборах 2015 року, закриті на етапі досудового розслідування.

Про це на прес-конференції у вівторок розповів аналітик Громадської мережі "Опора" Олександр Клюжев, повідомляє "Укрінформ".

"Якщо говорити про подальшу долю цих 422 кримінальних проваджень, які були розпочаті за результатами місцевих виборів 2015 року, то, на жаль, змушені говорити про те, що більшість із них, майже 65%, уже закриті без результативної частини...", – сказав він.

"66 кримінальних проваджень, які були зареєстровані на місцевих виборах і дійшли до суду, 84 кримінальні провадження зараз перебувають на розслідуванні у правоохоронних органах", – зазначив він.

За словами аналітика, всі 422 кримінальні провадження були розпочаті за статтями 157-160 Кримінального кодексу, які стосуються злочинів проти виборчих прав громадян.

"Найбільше кримінальних проваджень було відкрито за статтею 160 Кримінального кодексу, якою встановлюється відповідальність за підкуп виборців", – зауважив експерт.

Водночас Клюжев нагадав, що на позачергових президентських виборах 2014 року таких кримінальних проваджень було 150, а на парламентських виборах того ж року – 349.

Така ситуація з масовим недоведенням справ до суду на його думку, пояснюється "певними проблемами в забезпеченні діяльності правоохоронних органів", з одного боку, та "загальною атмосферою, у якій діють правоохоронні органи" – з іншого.

"На нашу думку, в окремих випадках правоохоронці, особливо не реагуючи на резонансні випадки, не вмотивовані здійснювати активні дії для того, щоб не спричиняти певні конфлікти з політичними суб'єктами", – додав Клюжев.

Водночас юрист "Опори" Ольга Коцюруба зазначила, що із 66 проваджень, переданих до суду, за 63-ма вже є судові рішення.

У свою чергу координатор виборчих та парламентських програм "Опори" Ольга Айвазовська заявила про плани спільно з ГПУ та МВС розпочати процес перегляду закритих справ щодо порушень на місцевих виборах 2015 року.

"Ми плануємо за результатами проведеного моніторингу у тісній співпраці з Міністерством внутрішніх справ і Генеральною прокуратурою провести аудит або ревізію всіх кримінальних проваджень, які були закриті після 2015 року, й зрозуміти, в чому причина", - підкреслила вона.powered by lun.ua