Латвія отримала лише частину відповідей від ГПУ в справі 50 млн євро

Четвер, 22 вересня 2016, 17:43

Генеральна прокуратура Латвії поки що отримала лише частину відповідей від України у справі про відмивання грошей оточенням екс-президента Віктора Януковича.

Про це агентству "Укрінформ" повідомила прес-секретар латвійської Генпрокуратури Кристіна Сутугіна.

"Латвійські правоохоронні органи отримали лише часткові відповіді (від українських колег – ред.) на спрямовані запити щодо надання правової допомоги", – заявила вона.

Що стосується анонсованої раніше заступником генпрокурора України Євгеном Єніним зустрічі керівників прокуратур Латвії і України, то вона поки що, за інформацією латвійської сторони, "не запланована на конкретний термін".

Прокуратура Латвії також уточнила, що "питання щодо можливої передачі 50 мільйонів євро Україні може вирішуватися лише в рамках міжурядових переговорів. Дане питання не може вирішуватися в рамках переговорів між генеральними прокурорами обох країн".

Агентство нагадує, що раніше латвійська поліція заявляла, що розслідування у справі про відмивання грошей оточенням Януковича все ще ведеться, і дії з повернення коштів поки не передбачені.

Як відомо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація про конфіскацію у Латвії 50 млн євро з рахунків українських чиновників-втікачів часів Януковича. За припущеннями, ця сума могла бути конфіскована з рахунків колишнього першого віце-прем'єра Сергія Арбузова. Ще раніше була інформація про розслідування за рахунками у латвійських банках "гаманця" Януковича Сергія Курченка.

Арбузов після цього заперечив цю інформацію і заявив, що грошей у Латвії не мав.

У Латвії підтверджують, що ці гроші пов'язані з Україною і були конфісковані в рамках спеціальної процедури, без кримінального вироку. На зустрічі у Нью-Йорку президенти України та Латвії Петро Порошенко і Раймондс Вейоніс також говорили про координацію дій з цього питання.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування