В РФ українському омбудсмену розповіли, що з "кримськими диверсантами" все гаразд

Субота, 24 вересня 2016, 18:52

Омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що передала українському омбудсмену Валерії Лутковській дані ФСБ про  двох "кримських диверсантів" - Євгена Панова та Андрія Захтія.

Про це Москалькова повідомила в інтерв'ю РІА Новости, пише Кримська правозахисна група

"Відповідь (на запит Москалькової) отримано. Він надійшов з ФСБ за підписом керівництва. Там названо двох осіб. Інформація ЗМІ про 100 і більше осіб не підтвердилася. Прізвища цих двох осіб відомі, вони направлені Лутковській. Обидва затриманих є громадянами України", - заявила Москалькова.

"У повідомленні правоохоронних органів написано, що вони забезпечені захистом, скарг з їхнього боку на умови утримання не надходило", - додала вона.

Як відомо, 10 серпня у ФСБ РФ повідомили, що в Криму затримано громадянина України Євгена Панова, якого назвали "одним з організаторів терактів, які готуються в Криму". 

Брат Євгена - Ігор Котелянець - вважає, що українця викрали в Запорізькій області й вивезли до Криму.

Кримська правозахисна група подала заяву про злочин до прокуратури АР Крим за фактом незаконного позбавлення волі українця, а також завдання йому тілесних ушкоджень на території Криму. 

У Криму слідчий у справі Панова пред'явив адвокату документ, що Панов нібито відмовився від послуг адвоката, найнятого його сім'єю. 

Ще одному затриманому - у цій справі Андрію Захтію - 5 вересня слідчі органи РФ висунули звинувачення у пособництві тероризму.

Експерти Кримської правозахисної групи виявили у справі "кримських диверсантів" кілька суттєвих протиріч.

 Федеральна служба безпеки Росії звинуватила Міністерство оборони України в підготовці терактів в анексованому Криму.

Український Генштаб назвав ці заяви провокацією, а президент Петро Порошенко вважає їх фантазіями Росії.powered by lun.ua