Чубаров: у кримськотатарській автономії будуть гарантовані права всіх кримчан

Неділя, 25 вересня 2016, 04:01

В автономії, створеній на основі права кримськотатарського народу на самовизначення, будуть гарантовані права всіх кримчан, у тому числі, найбільш численних етнічних груп у Криму – українців і етнічних росіян.

Про це на мітингу на честь річниці громадянської блокади Криму на лінії розмежування Херсонської області й окупованого Криму (КПВВ "Чонгар") заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє Крим.Реалії.

"Крим повинен зберігати свій автономний статус у складі української незалежної держави. Автономний статус на підставі права кримськотатарського народу на самовизначення. Крим повинен бути такою територією України, де будуть гарантовані та практично реалізовані як права корінного кримськотатарського народу, так і права частини української титульної нації, яка живе на своїй території у Криму, так і етнічних росіян. Ось цього зовсім не хочуть і бояться окупанти. Тому вони роблять усе для того, щоб спотворити нашу ідею", – заявив Чубаров.

Голова Меджлісу підкреслив, що зараз у Криму йде повальне "тотальне залякування людей кримськотатарською автономією".

"Мовляв, якщо ви не будете протистояти великій Україні, прийдуть кримські татари, й вони тут почнуть хазяйнувати без вас. Такого не буде. Але ніколи не буде такого, що будуть господарювати без кримських татар. Ми там господарюватимемо. Українці, кримські татари, етнічні росіяни, які є патріотами України, але там ніколи не господарюватиме російський окупант", – сказав Чубаров.

На адміністративному кордоні з анексованим Кримом, поблизу пункту пропуску "Чонгар", у суботу 24 вересня відбувалися заходи, присвячені річниці акції з цивільної блокади Криму.

Учасники акції з прапорами України і кримських татар підійшли до адмінкордону. Очолили ходу лідер акції Ленур Іслямов і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.powered by lun.ua