В СБУ прокоментували інформацію про стеження за журналістами УП

28 жовтня 2016, 17:18

Керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук вважає, що витік інформації про діяльність та розслідування журналістів "Української правди" міг статися не внаслідок прослуховування.

Про це він заявив в ефірі каналу 112.

Ткачук відмовився відповісти на пряме запитання, чи прослуховує СБУ журналістів УП, заявивши, що повідомляти про це заборонено законом.

Реклама:

Він також заявив, що матеріали про прослуховування та стеження, викладені в статті "Української правди", є сумнівними доказами і закликав "не створювати сенсації там, де її не існує".

"Ми готові розглянути будь-які документи, які має в себе "Українська правда", але те, що вони виклали на своєму сайті у статті, воно дозволяє подвійне трактування абсолютно. Наприклад, коли журналісти "Української правди" кажуть, що їхні телефони прослуховувалися, але при цьому вони кажуть про те, що здійснювали телефонні дзвінки до різних установ і організацій і відповідно стверджують, що саме завдяки незаконному чи будь-якому іншому прослуховуванню інформація стала відома широкому загалу про те, що журналісти здійснюють якесь розслідування. А чи не легше припустити просто, що насправді хтось із тих, кому вони телефонували, міг поділитися цією інформацією з друзями чи ще з кимось і таким чином інформація стала відома широкому загалу", – сказав він.

Ткачук також уникнув відповіді на запитання про те, чи пов'язана ця ситуація з вбивством журналіста "Української правди" Павла Шеремета, заявивши, що розслідуванням вбивства займається Національна поліція.

РЕКЛАМА:

Він заявив, що іноді звучать заяви про передачу провадження в СБУ, але підстав для цього, з його слів, нема, оскільки мова йде не про теракт.

"Кваліфікувати це як теракт не можна. Це було вбивство, яке було здійснене у спосіб, який створює небезпеку для громадян, але не можна казати, що в цьому випадку мав місце саме теракт. Якихось політичних заяв, пов'язаних з цим випадком, ми поки що не бачили, крім заяв тих людей, які безпосередньо були близькими до Павла Шеремета", – сказав він.

Як відомо, в п'ятницю УП опублікувала матеріал з документальними доказами стеження за своїми журналістами і роботою редакції.

"Джерела серед співробітників правоохоронних органів вказують на те, що збором інформації займалася СБУ на прохання Адміністрації президента. Також, за нашими даними, відповідні матеріали отримує голова МВС Арсен Аваков. І стосуються вони не лише журналістів – а й політиків", – сказано у статті.

Олег Шанковський, УП

Справа Шеремета СБУ ЗМІ
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування