Турчинов попереджає про можливе загострення під Новий рік

Середа, 30 листопада 2016, 13:27

Секретар РНБО Олександр Турчинов не виключає, що в грудні 2016-січні 2017 року бойовики спробують загострити ситуацію на маріупольському напрямку.

Про це він заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, останні півтора-два місяці на Маріупольському напрямку спостерігається найбільша активність супротивника за кількістю обстрілів і за спробами проникнення розвідувально-диверсійних груп, яку можна порівняти за напруженістю з ситуацією в районі промзони Авдіївки.

"Тому ми не можемо виключати, що в грудні-січні, до інавгурації нового президента Америки, росіяни все ж таки спробують суттєво загострити ситуацію, здійснивши локальні наступальні операції. При цьому найбільш небезпечним напрямком залишається маріупольський", - сказав Турчинов.

Він пояснив, що "Маріуполь з його портом і заводами для них - стратегічна мета", оскільки "деформована економічна модель окупованого Донбасу не може самостійно функціонувати без фінансових дотацій РФ".

"І для росіян, у яких зараз серйозні економічні проблеми, ці дотації стають важкою ношею. Для компенсації втрат їм потрібні нові об'єкти пограбування, якась подоба працюючої економічної моделі", - сказав він.

При цьому Секретар РНБО наголосив, що витрати Росії на утримання Луганська і Донецька оцінюються в понад 6 мільярдів доларів на рік, з яких 3 мільярди - фінансова підтримка цих окупованих територій, і понад 3 мільярдів - на військові витрати.

Відповідаючи на питання агентства, Турчинов повідомив, що без урахування чисельності двох армійських корпусів, сформованих на змішаній основі, зараз на Донбасі перебувають регулярні російські військові частини чисельністю до 10 тисяч осіб.

При цьому він звернув увагу на концентрацію російських військ і створення нових військових баз уздовж кордону України.

"І це для нас дуже серйозна проблема, тому що в разі активізації агресії вони можуть у найкоротші терміни значно наростити чисельність своїх військ на будь-якій ділянці фронту", - сказав Турчинов, додавши, що росіянам, як сарані, для виживання потрібні нові території, де можна поживитися.

"Але наші воїни готові розчавити цю сарану", - зазначив він.

powered by lun.ua