Гройсман підтримав Супрун, але закликав прислухатися до критики

Середа, 18 січня 2017, 11:48

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступає за діалог і конструктив у питанні роботи Міністерства охорони здоров'я.

Про це він сказав на засіданні уряду 18 січня.

"Сьогодні є багато дискусій навколо роботи МОЗ. У цих дискусіях, я глибоко переконаний, треба знаходити порозуміння, яке дасть можливість відчути і пацієнтам, які звертаються у лікарні, що лікарні стали більш забезпеченими, і що система змінюється і стає більш доброзичливою до пацієнта. А не намагатись повернути МОЗ у минуле, в якому панувала корупція і жага наживи", – сказав Гройсман.

Прем'єр заявив, що "нікому не дозволить повертати старі схеми в систему охорони здоров'я".

За словами Гройсмана, команда Міністерства охорони здоров'я на чолі з виконувачем обов'язків міністра Уляною Супрун абсолютно не корумпована, і це не всім подобається.

"Натомість розумію, що багато з тих, хто критикують МОЗ, мають і добрі наміри. Тому я би просив і Міністерство охорони здоров'я скомунікуватися з ними, вислухати і вирішити наявні проблеми", – зазначив прем'єр.

Для цього на думку прем'єра, потрібно "сконцентруватися не на чварах, а на справах".

Гройсман зазначив, що перед МОЗ стоїть першочергове завдання забезпечити "чесні ціни на ліки ".

Крім цього прем'єр наголосив, що з 1 квітня хронічні хворі, які потребують постійної підтримки медикаментів, мають отримувати ці ліки безкоштовно.

Прем'єр каже, що уряд ці кошти заклав у бюджет, а механізм має запрацювати з 1 квітня 2017 року.

Як відомо, Міністерство охорони здоров’я планує з 1 квітня запустити проект реімбурсації вартості ліків.

Має запрацювати механізм відшкодування вартості ліків, яких потребують хворі на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

У Супрун пояснили, які ліки будуть безкоштовними для українців.

На початку 2017 року навколо МОЗ розгорівся гучний фейсбук-скандал.

Кардіохірург Борис Тодуров публічно звинуватив МОЗ у зриві закупівель необхідних препаратів, а також відмові Інститутові відкрити філії у Донецькій та Луганській областях.

На ці звинувачення МОЗ відповів: цього року всі препарати для Інституту серця вперше закуплять міжнародні організації, а не Міністерство охорони здоров'я.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що має намір проводити політичні консультації з призначення міністра охорони здоров'я.

Валентина Романенко, УПpowered by lun.ua