Комітет Маккейна в Сенаті США рекомендував Меттіса на посаду міністра оборони

Четвер, 19 січня 2017, 06:08

Очолюваний сенатором Джоном Маккейном Комітет Сенату у справах збройних сил прийняв рішення рекомендувати кандидатуру Джеймса Меттіса на посаду міністра оборони США.

Про це повідомляє The Washington Times.

Раніше Сенат США зробив для відставного генерала Джеймса Меттіса,  одноразовий виняток із закону про цивільний контроль в армії США, який  забороняє колишнім військовим займати пост міністра оборони раніше, ніж через сім років після звільнення зі збройних сил.

Меттіс звільнився з Корпусу морської піхоти лише близько чотирьох років тому в званні генерала.

У разі призначення на посаду міністра оборони Меттіс стане першим більш ніж за півстоліття кадровим військовослужбовцем на чолі Пентагону.

Раніше в ході сенатських слухань Меттіс заявив, що російський президент Володимир Путін намагається розколоти країни НАТО.

Нагадаємо, у грудні новообраний президент США Дональд Трамп анонсував призначення генерала морської піхоти Джеймса Меттіса, на прізвисько "Скажений пес", главою Пентагону.

Меттіс критикував Барака Обаму за недостатню військову підтримку союзників, заявляв, що Америка страждає на "стратегічну атрофію" та називав агресію Росії проти України у Криму та на Донбасі "значно гострішою, значно серйознішою", ніж вважають у Вашингтоні та ЄС.

Обраний президент США Дональд Трамп офіційно представить кандидатуру Меттіса після інавгурації, а після цього призначення нового мінстра оборони розгляне Сенат.powered by lun.ua