Правозахисники: СБУ звільнила всіх з "секретної в'язниці" в Харкові

Четвер, 26 січня 2017, 06:18

Директор Amnesty International в Україні Оксана Покальчук заявила про звільнення всіх осіб, які таємно утримувалися під вартою в управлінні Служби безпеки України в Харкові.

Про це вона заявила на прес-конференції в Києві 25 січня, передає "УНІАН".

"Власне, безкарність за порушення, пов'язані з утриманням під вартою в контексті збройного конфлікту на сході України як з боку української влади, так і з боку підтримуваних Росією сепаратистів, продовжує мати місце", - заявила Покальчук.

Вона зазначила, що Amnesty International і Human Rights Watch повторно закликають сторони конфлікту на Донбасі припинити всі свавільні і таємні затримання, а також жорстоке поводження з затриманими, забезпечити притягнення до відповідальності всіх винних у порушенні прав людини.

"У липні 2016 року ми зафіксували факти тривалого, свавільного і іноді таємного утримання під вартою, які можуть розглядатися як насильницькі зникнення, а також факти жорстокого поводження із затриманими, як з боку української влади, так і з боку підтримуваних Росією сепаратистів", - нагадала вона.

"З моменту публікації доповіді (Amnesty International і Human Rights Watch) в липні 2016 року, 18 осіб, які були описані в цьому звіті і які були піддані насильницькому зникненню з боку СБУ, всі 18 осіб були звільнені з таємного утримання під вартою харківським підрозділом СБУ. Важливо, що останні троє із затриманих були звільнені в грудні 2016 року. Наскільки нам відомо, харківський підрозділ СБУ більше не тримає людей під вартою неофіційно", - підкреслила вона.

Як відомо, 21 липня правозахисники опублікували доповідь "Вас не існує: Свавільні затримання, насильницькі зникнення і тортури на сході України", в якій ішлося про те, що українська влада і сепаратисти застосовують тортури і незаконно утримують людей під вартою.

29 серпня правозахисники Amnesty International і Human Rights Watch, в своїй доповіді повідомили про звільнення 13 осіб з "таємної в'язниці" Служби безпеки України в Харкові.powered by lun.ua