FT надрукувала заклик до Трампа згадати про Семену на зустрічі з Путіним

П'ятниця, 27 січня 2017, 02:02

Британська газета The Financial Times надрукувала листа до редактора про долю кримського журналіста Миколи Семени, якому загрожує п’ять років в’язниці.

Про це з посиланням на "Центр інформації про права людини" повідомляє detector.media.

У публікації під назвою "Чи підтримає лідер вільного світу віроломну російську агресію?" журналіста Юрія Луканова, який співпрацює з Центром інформації про права людини у галузі міжнародної адвокації, згадується, що Миколі Семені було висунуто звинувачення того ж дня, коли відбувалася інавгурація Дональда Трампа.

Коли Трамп був кандидатом в президенти, він здивував своєю пропозицією визнати нелегальну анексію Криму через те,  що, за його словами,  більшість кримчан підтримувала ідею приєднатися до Росії.  Президент Трамп, відзначається в листі,  має взяти  до уваги, що Микола Семена зараз увійшов до довгого списку тих журналістів, активістів і простих кримчан, хто може отримати тривалий тюремний термін за те, що має  протилежну точку зору.

В публікації згадується про так звану кримську поправку до Кримінального кодексу Росії, ухвалену Думою  у травні 2014 року, яка передбачає п’ять років в’язниці для кожного, хто порушить питання територіальної цілісності Росії. Четверо кримських журналістів отримали звинувачення, згідно цього закону, за те, що говорили про легальне право України на цю територію. Кілька дюжин активістів і членів кримськотатарської етнічної меншини стикнулися з такими ж звинуваченнями за незгоду з незаконним захопленням землі і репресіями на півострові.

Автор публікації згадує також паризького кореспондента "Укрінформу" Романа Сущенка, якого арештували у Москві, куди він приїхав провідати родичів, і звинуватили у шпигунстві проти Росії.

"Росія вже третій рік,- йдеться у публікації, - веде жорстоку війну проти України: від  гібридного залякування і дезінформації через пропагандистські канали аж  до  пригнічення і реальних не на життя, а на смерть, військових битв у східному регіоні Донбасі. Об’єднані російські військові сили і сили відколотих регіонів продовжують щоденні обстріли і регулярні вбивства урядових військ. Коло 10000 людей загинуло  у майже трирічній боротьбі. Не зважаючи на це, Президент Трамп, повторює про свої плани встановити дружні стосунки з Росією і може підтримати зняття санкцій накладених через агресію проти України".

Публікація звершується пропозицією лідеру вільного світу  Дональду Трампу, коли він тиснутиме руку російському візаві Володимиру Путіну під час зустрічі тет-а-тет,  говорити  про долю журналіста Миколи  Семени, який писав для "Радіо вільна Європа" "Радіо Свобода", про інших переслідуваних кримчан і  донбаських жертв триваючої війни.

Автор публікації резюмує, що мовчання містера Трампа лише підтримає і заохотить далі розпалювати віроломну війну Росії проти свободи слова, прав людини і миролюбного сусіда.

Як повідомлялося, 20 січня слідчий російської ФСБ в анексованому Криму вручив журналісту Миколі Семені звинувачувальний висновок у кримінальній справі про сепаратизм (стаття 280.1 КК Росії).

За твердженням слідства, кримський журналіст "підготував статтю за назвою "Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму", у якій було виявлено заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації".

Навесні 2016 року в Криму пройшли масові обшуки, у тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали в співпраці з "Крим.Реалії".

Відносно автора "Радіо Свобода" Миколи Семени порушили кримінальну справу за статтею 280.1 Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії). Слідчі органи РФ заборонили йому залишати анексований півострів.

Захист Миколи Семени, Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, але позитивної відповіді домогтися досі не вдалося.

Міністерство закордонних справ України закликало припинити тиск на Семену.