Країни Балтії просять НАТО посилити безпеку через російські навчання

П'ятниця, 10 лютого 2017, 08:00

Країни Балтії домагатимуться додаткових заходів безпеки від США та НАТО у зв’язку з масштабними російськими військовими навчаннями, які мають відбутися у вересні.

Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте, повідомляє Радіо Свобода.

"Ми бачимо, що ризики зростають. Ми занепокоєні через навчання "Запад" у 2017 році, під час яких буде розгорнуто великі і агресивні війська вздовж наших кордонів, які демонстративно готуватимуться до війни з Заходом", – заявила Грібаускайте 9 лютого після зустрічі з президентами Естонії та Латвії у Ризі.

"Це означає, що ми говоритимемо з НАТО про розробку додаткових безпекових планів та швидший процес ухвалення рішень", – зазначила Грібаускайте.

На початку липня 2016 року на саміті НАТО у Варшаві лідери альянсу погодилися на розгортання додаткових підрозділів уздовж східного флангу оборонного союзу у відповідь на агресивні дії Росії.

Країни Балтії – Литва, Латвія та Естонія – висловлюють занепокоєння через можливу агресію Росії після анексії Москвою українського Криму та підтримку сепаратистів на Донбасі.

Всі три балтійські країни входили до СРСР і приєдналися до НАТО у 2004 році. Вони також підписали зі США двосторонні безпекові угоди, які полегшують розгортання на їхній території військ та техніки.powered by lun.ua