Геращенко: ФСБ РФ створює фон для погіршення взаємин України та Білорусі

Субота, 11 лютого 2017, 12:54

Формуванням "санкційних списків" ФСБ РФ створює фон для погіршення двосторонніх взаємин України та Білорусі.

Про це 11 лютого на своїй сторінці у Facebook заявила перший віце-спікер ВР, представник України у гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську Ірина Геращенко, коментуючи затримання у Мінську українського письменника Сергія Жадана. 

"Посольство і МЗС перевіряє інформацію про видворення відомого украінського письменника і громадського діяча, в тому числі і той факт, чому білоруська сторона не поставила до відома про це безчинство наше посольство. ... У санкційному списку, сформованому ФСБ - сотні українських політиків, громадських діячів, активістів, яким заборонено в'їзд до РФ та паралельно, бо ж це єдиний простір, у Білорусь", - зазначила Геращенко.

"Усі ці списки є принизливими, ФСБ таким чином створює фон для погіршення наших двосторонніх взаємин з Білоруссю, це також одна з цілей - погіршення взаємин Мінська і Києва. Думаю, українській стороні варто підняти питання неприпустимості подібних списків, коли РФ і ФСБ вирішує, хто з українців має право відвідувати Білорусь", - заявила Геращенко.

Як відомо, в ніч на 11 лютого українського письменника Сергія Жадана було затримано у Мінську та повідомлено йому про заборону в'їзду до Білорусі на невизначений термін.powered by lun.ua