У ГПУ є дві справи на Клименка, але в одній – пауза

Вівторок, 14 лютого 2017, 15:58

Головна військова прокуратура порушувала два кримінальні провадження щодо колишнього міністра доходів і зборів України Олександра Клименка.

Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит "Радіо Свобода".

За даними відомства, у червні 2014 року відкрито кримінальне провадження за підозрою Клименка у зловживанні владою та службовим становищем. Однак наразі досудове розслідування у цьому провадженні "зупинено у зв’язку з розшуком підозрюваного".

Крім того, є провадження від 19 січня 2017 року за підозрою колишнього голови Державної податкової служби Клименка у створенні злочинної організації, привласненні та розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем, у фіктивному підприємництвіта службовому підробленні, досудове розслідування триває.

За даними ГПУ, Клименка оголошено у міжнародний розшук за статтями про створення злочинної організації та розтрату.

Водночас на даний час інформація про Клименка на сайті Інтерполу відсутня.

Захист екс-чиновника заявляє, що Інтерпол Клименка не розшукує.

Також за іншими статтями було подано клопотання про оголошення екс-чиновника в розшук, наразі Генсекретаріат Інтерполу рішення не ухвалив, додають у Генпрокуратурі.

Апеляційний суд Києва 8 лютого повідомив, що заочно заарештував Клименка.

Наприкінці 2014 року цьому екс-міністру уряду Миколи Азарова повідомили про підозру у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах. Із 2015 року він перебував у міжнародному розшуку.

Олександр Клименко залишається почесним головою партії "Успішна країна", осередки якої діють в різних містах України.powered by lun.ua