Вовк: "Роттердам+" працює в Україні

Вівторок, 14 лютого 2017, 18:25

Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк заявив, що так звана формула "Роттердам+" працює в Україні.

Про це він заявив на засіданні НКРЕ, відповідаючи на питання експерта у сфері енергетики Андрія Геруса.

"Оптово-ринкова ціна (на електроенергію - Ред.) встановлюється на базі методології, яка посилається на котирування вугілля в портах Роттердаму. Правильно я розумію?", - запитав Герус.

"Воно прямо передбачено цією постановою, якщо ви читали, то там все написано", - відповів голова НКРЕ.

За його словами, ціна вугілля, отримана комісією від Держвуглепостач, відповідна до індексу API2.

"Це питання задано тому що є спекуляції щодо того, чи працює формула "Роттердам+", я так розумію, що якщо встановлено на базі цієї формули, то вона працює", - уточнив Герус.

"Це діючий документ, він використовується комісією", - заявив Вовк.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в розрахунку тарифу на електроенергію в Україні не використовується ціна на вугілля в порту Роттердам.

"Я чув, що в тарифі закладений "Роттердам+". Але це не так. На "Роттердамі" вугілля коштує близько 3 тисяч гривень, а в тарифі він закладений на рівні 1730 гривень", - заявив Гройсман.

"Тому 3 тисячі гривень - це фейк, який намагаються нав'язати українському суспільству", - сказав прем’єр.

За його словами, сьогодні українські виробники не можуть купувати вугілля в Роттердамі, оскільки воно набагато дорожче за українське вугілля.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

Читатйте також: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди

Економічна правдаpowered by lun.ua