Луценко пригрозив звільненнями за "доїння" бізнесу

Середа, 15 лютого 2017, 13:07

Генеральний прокурор Юрій Луценко вимагає припинити вимагання з бізнесменів та інвесторів, погрожує звільненням процесуальних керівників за такі дії.

Про це він заявив на нараді з працівниками органів прокуратури.

"Замість того, щоб шукати реальні організовані злочинні групи, йдуть до бізнесу, вішають його за ноги, як того Буратіно – тільки у столиці він із більш якісного дерева, – і чекають, доки з нього випадуть червінці", – обурився генпрокурор.

Луценко зазначив: "Ми зразу домовлялися при моєму призначенні: така практика має бути припинена – кожен раз, коли це встановлюється".

"Якщо справа штучна, якщо є хоч якесь вимагання, звертаюся зараз – сподіваюся, мене чує громадськість: будь ласка, (дзвоніть на) телефон Генеральної інспекції або особисто генерального прокурора", – заявив він.

А підлеглих закликав: "Припиняйте доїти середній бізнес, а особливо інвесторів. Це наша частина відповідальності".

"За всі наступні випадки таких речей будуть зніматися процкери (процесуальні керівники – ред.). Вийміть руки з бізнесу! Умовляння закінчено. Вважайте, що з цієї колегії будь-яке подібне повторення буде призводити до зняття процкера", – попередив генпрокурор.

Він зазначив, що другий рік поспіль правоохоронці подають штучну статистику про розкриття злочинних угруповань. Центральні апарати поліції й СБУ за минулий рік знешкодили відповідно 3 і 2 організовані групи.  

Луценко обурився, що процесуальні керівники з ГПУ "займаються провадженням про ухилення від сплати податків магазинів "Хелен-Марлен" – це найбільша група, яку знайшли в Києві". Про цю справу він дізнався від бізнес-омбудсмена.

Генпрокурор також згадав "чисте вимагання" спробою заборонити льодяники "Стрепсілс".

І те, що СБУ на півроку заблокувала поставки наповнювачів для ковбас всесвітньо відомої фірми з Австрії через підозру вмісту наркотичних речовин у них. За словами Луценка, мусили проводити експертизи, щоб довести, що це "маячня, чергове спроба збору, організація станції машинного доїння – яке є, вибачте, відрижкою минулого".

"В усіх областях однакове перетікання з СБУ до Нацполіції. Але якщо СБУ не повернуло жодної копійки в бюджет – тоді стоїть питання: навіщо їм підрозділ у сфері економіки?", – обурився генпрокурор.

"Провадження слідчих ДФС: втричі нижчий відсоток відшкодувань від середнього. Херсонська область – 12%, Житомирська – 14%, Вінницька – 4% від встановленого. ДФС, яке в принципі створено для того, щоб відшкодовувати збитки! У всіх цих областях вимагаю реагування", – сказав він.

"У місячний термін вимагаю подання по цих питаннях конкретних працівників на моє ім’я з тим, щоб звернутися до керівництва МВС, ДФС, СБУ. Думаю, що разом із профільним комітетом ми проаналізуємо загальну ситуацію під керівництво, а потім – у місячний термін – до кожного працівника", – заявив Луценко.

За його словами, "не потрібно, щоб людина ходила й "руководіла" оце, руками водила", а потрібен результат: "людина за ґратами або гроші в казні".

"Ви – мої руки. Ваші процесуальні керівники мають добитися або результату, або зняття з посад тих, хто не вміє працювати", – сказав також Луценко.

Олена Рощенко, УПpowered by lun.ua