Холодницький вже готовий зустрітися з Онищенком у Лондоні

Четвер, 16 лютого 2017, 11:32

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляє про готовність зустрітися в Лондоні з народним депутатом Олександром Онищенком для проведення слідчих дій після отримання необхідних міжнародних документів.

Про це він сказав журналістам у четвер в Києві, коментуючи дії антикорупційних органів щодо так званих "плівок Онищенка", передає "Інтерфакс-Україна".

"Його (Онищенка – ред.) відповіді в спілкуванні (зі слідством у Skype – ред.) зводилися до того, що не чув, не пам'ятаю, треба подивитися... Антикорупційне бюро перевіряє всю інформацію (щодо так званих "плівок Онищенка" – ред. ) я вже навіть не виключаю, що, можливо, якщо він хоче, можу сам поїхати в Лондон", – сказав Холодницький

При цьому керівник САП підкреслив, що необхідно в даному випадку дотримати відповідну міжнародну процедуру.

"Необхідно отримати дозвіл британської сторони на проведення тих чи інших слідчих дій на території іноземної держави, а такі дозволи не видаються як талони на парковку, для цього потрібен час", – пояснив Холодницький.

Як відомо, Онищенка підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

В СБУ заявляли також про початок досудового слідства щодо Онищенка за ознаками державної зради.

У той же час, Онищенко, який ховається від українського правосуддя за кордоном, в грудні 2016 року звинуватив Адміністрацію президента Петра Порошенка в "скупці" голосів в парламенті через нього і декількох інших народних депутатів.

Депутат стверджує, що володіє записами, що компрометують нинішню владу (отримали в ЗМІ назву "плівки Онищенко" – ред.).

Онищенко був оголошений в національний розшук 8 серпня 2016 року.

У грудні 2016 року інтернет-видання "Страна. UA" оприлюднило перший аудіозапис, наданий, як стверджується, Онищенком.

Запис представлено як розмову народних депутатів Онищенка і лідера фракції "Воля народу" Олеся Довгого.

У лютому в цьому виданні оприлюднено другу частину записів Онищенка, за його словами, з колишнім народним депутатом Миколою Мартиненком.powered by lun.ua