Українців попереджають про ожеледь і просять не ходити на лід

1644 перегляди
П'ятниця, 17 лютого 2017, 09:42

У п’ятницю, 17 лютого, на дорогах та автошляхах України можлива ожеледь, громадян просять бути обережними.

Державна служба з надзвичайних ситуацій закликає водіїв вибирати безпечну швидкість і дотримуватися відстані, враховувати інтенсивність руху й можливості машини.

Особливо уважними радять бути на естакадах, мостах і шляхопроводах.

Крім того, ДСНС закликає громадян не виходити на тонкий лід.

Аби не допустити загибелі людей на водоймах, рятувальники проводять роз’яснювальну роботу та профілактичні "рейди".

ДСНС також радить:

- Якщо ви провалилися під кригу, широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не панікуйте! Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи на нього і по черзі витягаючи на поверхню ноги.

Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду вже перевірена. Будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

- Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтеся до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки.

До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє.

Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки, або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов`язані ремені, шарфи, або дошки треба за 3-4 метри.

Якщо ви не один, тоді, взявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його до дна.

Подавши потерпілому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.