Порошенко просить Раду прийняти зміни для засудження Януковича

Понеділок, 20 лютого 2017, 13:36

Президент Петро Порошенко закликав депутатів підтримати зміни до закону про заочне правосуддя для можливості передачі до суду обвинувачення проти Віктора Януковича.

Про це він сказав у понеділок під час зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні, повідомляє сайт президента.  

"Єдина і спільна наша позиція — звернення до депутатів. Ми не можемо чекати місяцями, бо 15 квітня закінчується дія закону, і вони знову вислизнуть від відповідальності. Це наше тверде і наполегливе прохання: цього тижня проголосувати закон, який дозволяє передати справу Януковича до суду", - сказав Порошенко.

Водночас, присутній генпрокурор Юрій Луценко наголосив на важливості підтримки вже на цьому тижні законопроекту, яким уточнюється Закон про порядок заочного правосуддя.

Він пообіцяв, що після того, як цей законопроект буде прийнято, обвинувачення Януковича у державній зраді протягом десяти днів буде передано до суду.

Порошенко заявив, що Янукович має бути позбавлений звання президента "саме рішенням суду... бо суд встановлює провину, а парламент лише дає політичну оцінку".

Як відомо, Печерський райсуд Києва зобов'язав захист екс-президента Віктора Януковича ознайомитися з матеріалами справи про державну зраду протягом 17 днів, тобто до 5 березня.

Генпрокуратура планує початок судового розгляду обвинувачення Януковича в держзраді у березні.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!