Ще двоє "беркутівців" з Майдану стали громадянами РФ

Понеділок, 20 лютого 2017, 13:38

Росія надала громадянство ще двом працівникам київського спецпідрозділу "Беркут", що підозрюються в розстрілі протестувальників у центрі Києва в 2014 році.

Про це повідомив в інтерв'ю "Укрінформу" керівник департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

"Нещодавно прийшли відповіді стосовно іще двох "беркутівців". Вони отримали російське громадянство. Тобто наразі громадянство РФ мають уже 14 "беркутівців" та 2-м надали притулок", - сказав він.

Горбатюк розповів, що Генпрокуратура РФ відмовилася їх видати, але повідомила, що готова прийняти кримінальні провадження для розслідування в рамках існуючої міжнародної практики.

"Але ми стверджуємо, що "беркутівці" не позбавлялися громадянства України і відповідно безпідставно набули громадянство Росії", - зазначив він.

Тож, за словами Горбатюка, Україна і надалі має право притягувати їх до відповідальності та застосовувати до них процедуру заочного засудження.

Як повідомлялося, на лаві підсудних у справі про розстріли на Майдані наразі - лише 5 екс-бійців київського "Беркуту". 21 підозрюваний перебуває у розшуку. При цьому засудили у справі поки що лише одну особу.powered by lun.ua