Розстріли на Майдані: слідство досі не знає, з чого почалося загострення

Понеділок, 20 лютого 2017, 14:31

За 3 роки після розстрілів на Майдані 20 лютого жодна особа не понесла покарання.

Про це йдеться у статті Олексія Братущака Справа №1. Влада не сприяє слідству у справі розстрілу Небесної сотні.

У справі так званої "чорної роти Беркуту", яка розстрілювала майданівців, вже більше року тривають судові засідання. На лаві підсудних – лише 5 силовиків.

Слідство досі не може дати однозначної відповіді на запитання, з чого почалося загострення на Майдані 20 лютого 2014-го.

За однією з версій, приблизно о 5-ій годині ранку силовики почали штурм консерваторії.

За іншою версією, яку в ході розслідування озвучували силовики, початок активних дій вранці 20 лютого стався через дії майданівців. Нібито вони кинули кілька світло-шумових гранат в силовиків, після чого останні й розпочали штурми будівлі.

Слідству достеменно відомо, що постріли в бік силовиків велися як з Консерваторії, так і з боку барикад. Це встановлено слідчим експериментом.

Загалом під час фази загострення того дня під стелою на Майдані двоє силовиків було вбито ще 20 – поранено.

Допоки вбивство силовиків вранці 20-го лютого не розкрито, у слідства залишається версія про наявність третьої сили, яка таким чином спровокувала ескалацію конфлікту.

Також невідомо, чи була ситуація для правоохоронців на Майдані настільки критичною, що потрібно було задіяти штурмову роту "Беркуту" – "чорну роту".

Загалом "чорну роту" слідчі звинувачують у розстрілі 48 Героїв "Небесної сотні". Також за словами слідчих, від куль беркутівців отримали поранення ще 80 майданівців. Усього ж вогнепальні поранення того дня отримали 300 протестувальників.

На злочинців вищого рівня міг вивести командир "чорної роти". Він був однією з ключових осіб, кого вдалося затримати слідству. Але восени 2014-го Садовнику допомогли втекти. Сталося це через рішення суду, яким "беркутівця" з-під варти відпустили під домашній арешт. Невдовзі він зник.

Напередодні третьої річниці розстрілів адвокат родин "Небесної сотні" Віталій Титич зробив гучну заяву. Він вважає, що Садовника було обміняно. На кого або на що – не знає.

Нині адвокати родин "Небесної сотні" прямо заявляють: 2014-й рік був втрачений для слідства.powered by lun.ua