Окупанти заарештували 10 осіб, які знімали на відео обшуки в Криму

Середа, 22 лютого 2017, 08:45
Окупанти заарештували 10 осіб, які знімали на відео обшуки в Криму

В окупованому Сімферополі Київський районний суд заарештував 10 осіб, затриманих під час проведення обшуку у активіста Марлена Мустафаєва.

Про це повідомляє 22 лютого "Радіо Свобода".

За інформацією журналіста Антона Наумлюка, їм присудили по 5 діб адміністративного арешту за "несанкціонований масовий захід".

Як відомо, активіста Марлена Мустафаєва звинуватили в демонстрації символіки забороненої в Росії партії Хізб ут-Тахрір в записах у соціальних мережах в липні 2014 року. Вранці 21 лютого біля нього вдома пройшов обшук.

Одночасно поліція затримала 10 осіб, з числа кримських татар, які знімали те, що відбувається на телефони і вели стрім-трансляції.

Судові засідання у їх справах тривали до півночі. Затримані також скаржилися на жорстоке поводження з боку силовиків.

Ряд свідків, яких залучила поліція для доказу провини затриманих відмовилися від свідчень, заявивши, що навіть не читали протоколи свідчень, які їх змусили підписати оперативники.

Адвокат Еміль Курбедінов заявив, що розглядає дії правоохоронних органів, як провокацію.

"Присутніх біля будинку Мустафаєва, де йшов обшук, людей несподівано попереджають, що розцінюють їх дії як несанкціонований мітинг, а коли вони починають розходитися, ловлять і досить жорстко затримують", – зазначає захисник.

"Кримські татари завжди підтримують своїх співвітчизників, коли це необхідно, це взаємовиручка. Мабуть, силові структури вирішили натиснути на тих активістів, хто, на тлі відсутності в Криму незалежних ЗМІ, висвітлює в соціальних мережах обшуки і арешти, серед кримських татар", – прокоментував судові рішення адвокат.

Це не перший випадок, коли кримських татар, які зібралися під час проведення обшуків і затримань, переслідують у судовому порядку.

У травні в Бахчисараї пройшли відразу кілька обшуків, було затримано чотирьох жителів, підозрюваних в участі в Хізб ут-Тахрір. Згодом свідків роботи силовиків, які зібралися біля будинків, де проходили обшуки, піддали судовому переслідуванню за звинуваченням в організації несанкціонованого масового заходу.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування