САП: Соратника Онищенка, який втік, вже розшукують

Четвер, 23 лютого 2017, 15:39

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підтверджує інформацію про втечу підозрюваного у "газової справи" Олександра Онищенка Сергія Свіченко.

Про це він повідомив у Facebook.

"Один з підозрюваних, стосовно якого судом було відмовлено в застосуванні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, а саме Сергій Свіченко, втік, як це в липні минулого року зробив його "шеф" пан Онищенко", - пише голова САП.

За його словами, детективам НАБУ вже надано відповідні доручення про організацію розшуку підозрюваного.

Холодницький розповів, що нещодавно прокуратура завершила досудове слідство і запропонувала Сівченку та його адвокатам ознайомитись з матеріалами кримінального провадження, проте з'ясувалось, що фігурант втік.

Як відомо, влітку 2016 року, коли почалися затримання в справі Онищенка, Свіченко вже намагався виїхати з України. 28 червня його затримали при спробі перетину кордону з Росією, де в нього є родичі і знайомі.

За інформацією антикорупційного прокурора, незважаючи на цей факт, суд відмовився задовольнити клопотання САП і взяти фігуранта під варту.

"Цікавим є те, що суд "врахував" доводи сторони захисту, що пан Свіченко С.О. їхав до Росії на день народження свого дядька, якому виповнилося 80 років, що знайшло своє відображення у відповідній ухвалі суду, і геть не почув доводи прокурорів САП про реальну загрозу втечі підозрюваного", - каже Холодницький.

"На цей раз, мабуть, підозрюваний Свіченко поїхав привітати когось з "23 фєвраля", - додає він.

Голова САП повідомив, що зараз у цьому кримінальному провадженні, окрім Онищенка, оголошено в розшук ще 8 підозрюваних.

"Ми звичайно ж застосуємо всі передбачені КПК України можливості заочного засудження щодо цього та інших підозрюваних, проте, на мою думку, доки підозрюваний (обвинувачений) не постане перед справедливим судом особисто, мета кримінального переслідування в повній мірі досягнута не буде", - зазначив він.

Як повідомлялося раніше із посиланням на журналіста "Наших грошей", суд обрав для колишнього директора ТОВ "Надра Геоцентр" і ТОВ "Карпатнадраінвест" Сергія Свіченко заставу у розмірі 20 млн грн, яку він повинен був внести протягом п’яти днів. Однак Свіченко цього не зробив. І наразі його місце перебування невідоме.

Свіченко підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна і забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Українська правдаpowered by lun.ua