Росія відповіла Японії: Вводити війська на Курили – наше право

Четвер, 23 лютого 2017, 16:23

Депутати Держдуми РФ відповіли на протест Японії заявою, що Росія має право розміщувати збройні сили там, де вважає за потрібне.

Про це пише "РИА Новости".

При цьому вони відзначили, що Москва готова до співпраці з Токіо, а курильське питання не повинно бути перешкодою для розвитку відносин.

У свою чергу глава комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив, що Росія не має наміру використовувати дивізію, яка буде розміщена на Курилах, проти Японії, а навпаки, готова до співпраці з Токіо у військовій сфері.

"Ці протести щонайменше недоречні, вони не мають під собою ніякого міжнародного юридичного підґрунтя. З таким само успіхом можна очікувати від США, що вони виведуть свою базу ВМФ з Окінави. Нехай вони зроблять, а там ми подивимося з приводу дивізії на Курилах", — додав він.

Як повідомлялося, 22 лютого під час виступу в Держдумі міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в 2017 році буде завершено формування нової дивізії на Курилах "для захисту". У відповідь Японія висловила Росії офіційний протест.

Японія вважає південні острови Курильського архіпелагу своєю північною територією, захопленої СРСР під час Другої світової війни. Мова йде про 20 великих і понад 30 дрібних островів. В адміністративному відношенні вони зараз є частиною Сахалінської області Росії.powered by lun.ua