ГПУ не соромно за непокараних хабарників: винуватять суддів

2420 переглядів
Понеділок, 27 лютого 2017, 12:42

Покарання хабарників із правоохоронних органів гальмується в судах.

Так пояснила погану статистику речниця генпрокурора Лариса Сарган.

"Генеральна прокуратура щодня бере на хабарі як не високопосадовця, то співробітника правоохоронних органів, суду чи викладача вишу, як не заступника губернатора, то члена Вищої ради правосуддя. І хабарі – від тисячі гривень до сотень тисяч доларів", – зазначила вона у Facebook.

"Провадження передаються в суди для винесення вироку, проте там і лежать мертво. Бо або засідання суду призначається раз на два місяці, або ВРП ніяк не зголоситься дати дозвіл на притягнення свого колеги до кримінальної відповідальності", – заявила Сарган.

Вона обурюється, що борці з корупцією дорікають за не винесені вироки ГПУ, а не суддям: "Не цікаво їм, не виділяють під це дармові гроші?".

"Генпрокуратура робить реальну роботу. І нам за неї не соромно. Наша мета – перемога Закону і Справедливості", – запевнила Сарган.

Раніше видання "Наші гроші" писало, що за 2016 рік винесено 335 вироків за статтею про отримання неправомірної вигоди стосовно 362 осіб. Станом на 16 лютого 2017 року набули силу 217 вироків (222 осіб). Більшість засуджених отримали неправомірну вигоду після 1 березня 2014 року.

При чому позбавили волі лише 5 осіб – це менше 1,5% від загальної кількості вироків.

Найвища посада серед ув’язнених – начальник колонії. Найбільший строк – 5 років і 1 місяць – отримав військовослужбовець 28 окремої механізованої бригади ЗСУ Олексій Мештешуга.

Голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін вважає, що ув’язнення 5 хабарників за рік, – сільського голови, міліціонера, військовослужбовця, начальника колонії і податкового інспектора (останнього судили заочно, бо він втік), – це доказ того, що Україні така Генпрокуратура не потрібна.

Олена Рощенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua