У ЄП закликають посилити тиск на Росію через переслідування українців

Вівторок, 28 лютого 2017, 17:24

У Європарламенті закликали міжнародне співтовариство посилити тиск на Росію у зв’язку із протиправними кримінальними переслідуваннями українських громадян за політичними мотивами.

Про це йшлося 28 лютого у Європарламенті на міжнародній конференції з проблем українських політичних в’язнів, які утримуються Росією, повідомляє "Укрінформ".

"У рамках кампанії LetMyPeopleGo фонд "Відкритий діалог" та Центр громадянських свобод закликають міжнародне співтовариство посилити тиск на російське керівництво з метою припинення політично умотивованих переслідувань українських громадян в Росії та в окупованому Криму", – заявили організатори заходу.

Ці вимоги підтримали депутати Європарламенту, зокрема Марью Лаурістен (Естонія), Петрас Ауштревічус (Литва), Анна Фотіга (Польща).

"Сьогодні ми маємо особливе засідання. Воно присвячене реальним жертвам російської агресії, окупації та диктатури. Це є зростаючі загрози для демократії в Європі", – заявила Лаурістен.

У свою чергу, представник України при ЄС посол Микола Точицький закликав європарламентаріїв ініціювати ухвалення резолюції у законодавчому органі ЄС з метою вкотре привернути увагу світового співтовариства до порушення з боку Росії міжнародного права, прав людини та до політично умотивованого ув’язнення українців.

За інформацією правозахисників, з початку російської агресії проти України і до сьогодні щонайменше 70 українських громадян піддаються політично умотивованому кримінальному переслідуванню. Серед них 45 осіб ув’язнені (16 відбувають покарання за рішеннями суду та 29 ще перебувають під слідством).

Більшість протиправних випадків кримінального переслідування українців мають місце в окупованому Криму.powered by lun.ua