Слідчі визначили пріоритетну версію вбивства Шеремета

Середа, 8 лютого 2017, 14:49

Слідство вважає пріоритетною версією вбивства Павла Шеремета у Києві мотив його журналістської діяльності в Україні й інших країнах.

Про це на спеціальній прес-конференції 8 лютого повідомив заступник голови Національної поліції Олександр Вакуленко.

"Слідство розглядає пріоритетною версію, пов'язану з професійною діяльністю Шеремета як на території України, так і за її межами", – сказав він.

"Заслуговують на увагу ті журналістські розслідування, які не були завершені. Також розглядається версія професійна діяльність журналіста за межами України. Публікації  журналіста та випуски його програм мали критичний характер до чинної влади як в Республіці Білорусь, так і в Російській Федерації", – сказав Вакуленко.

"Критичні виступи та озвучення позиції щодо експансії Російської Федерації в Чечні, Грузії та Україні також розглядаються як версія професійної діяльності журналіста за межами України", – додав він.

Також, за словами заступника глави Нацполіції, розглядається версія "дестабілізація ситуації в державі, що зумовлено зухвалістю і демонстративністю способу вбивства журналіста".

"Неодноразово озвучувались версії "помилка в об'єкті" та "конфліктні ситуації в особистому житті". За час розслідування вони опрацьовані і не є пріоритетними", – сказав Вакуленко.

У поліції також відзвітувати про проведений обсяг слідчих дій.

За словами Вакуленка, було допитано 1800 осіб, з яких понад 300 – безпосередні очевидці вибуху, мешканці будинків у районі вибуху.

"Встановлено та допитано 224 таксисти та їх пасажирів, які проїздили біля місця вибуху в зазначений час. Встановлено 48 власників автомобілів, припаркованих поблизу місця злочину. 60 осіб допитано з кола особистих та професійних зв'язків потерпілого, журналістів та колег", –  повідомив Вакуленко.

"Слідчі провели аналітичний огляд близько 280 публікацій, тем, ефірів та коментарів до них. Опрацьовано рукописні журналістські напрацювання Шеремета, починаючи з 2007 року", – повідомив він.

Вакуленко також нагадав, що слідство вилучило близько 150 терабайт інформації з камер спостереження. Слідство продовжує їх вивчення.

За його словами в процесі розслідування були призначені 16 експертиз, 9 з них - завершені.

Валентина Романенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування