Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Поліція розглядає 5 версій вбивства Шеремета

Вівторок, 7 лютого 2017, 16:13
Поліція розглядає 5 версій вбивства Шеремета

Національна поліція відпрацьовує п'ять версій щодо мотивів вбивства одного із керівників Української правди Павла Шеремета.

Про це йдеться у відповіді правоохоронців на запит УП.

"За інформацією, наданою Головним слідчим управлінням Національної поліції України, повідомляємо, що ГСУ Національної поліції України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12016100000001206 від 20.07.2016 за фактом умисного вбивства Шеремета П.Г." – заявили у поліції.

У Нацполіції повідомили, що на сьогодні в зазначеному кримінальному провадженні відпрацьовується такі версії щодо можливих мотивів скоєння вбивства:

- вчинення злочину через професійну діяльність на територіях РФ та Білорусі;

- помилка в об'єкті злочину, а саме - готувалося вбивство власника видання "Української правди" Олени Притули;

- професійна діяльність, через його критичні публікації у виданні "Українська правда" та виступи на радіо "Вєсті";

- дестабілізація ситуації в державі, направлена на формування помилкового негативного сприйняття суспільно-політичної ситуації в Україні;

- конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета щодо його сімейного, комерційного та фінансового становища.

За даними правоохоронців, до розслідування залучені співробітники Нацполіції та Служби безпеки України.

Поліцейські окремо зазначили, що не надавали депутату Верховної Ради Антону Геращенку матеріали цього кримінального провадження.

"Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. На даному етапі розголошення інших відомостей негативно вплине на результати його проведення", - сказали в НПУ.

Слід зазначити, що ця інформація відповідає лише на одне з 14 питань, що містяться у запиті Української правди.

8 лютого відбудеться прес-конференція стосовно перебігу розслідування вбивства Шеремета. У ній візьме участь глава МВС Арсен Аваков та керівництво Національної поліції України.

Як відомо, 23 січня на прес-конференції у МВС нардеп Геращенко заявив, що знає подробиці слідства у справі Шеремета. За його інформацією, слідчі вважають, що вбивство журналіста було реалізовано з диверсійно-терористичного центру на території Російської Федерації.

"На сьогодні, судячи з почерку й підготовки терористичного акту щодо моєї ліквідації, слідчі вважають, що на 99,9% терористичний акт – убивство відомого журналіста Павла Шеремета в липні 2016 року - було спрямовано, націлено й реалізовано з цього ж диверсійно-терористичного центру на території Російської Федерації", – заявив тоді депутат.

Одного з керівників "Української правди", теле- й радіожурналіста Павла Шеремета убили в центрі Києва 20 липня 2016 року, підклавши вибухівку під автомобіль власника УП Олени Притули.

Поліція назвала це терактом, однак ні організаторів, ні виконавців убивства досі не встановили й не затримали – попри викладене в інтернет відео про людей, які закладають вибухівку, і обіцянку поліції оприлюднити фотороботи підозрюваних.

21 січня 2017 року глава СБУ Василь Грицак заявив, що Служба безпеки попередила у Києві замах на народного депутата, згодом оприлюднили відео. Цим депутатом виявився член фракції "Народний фронт" Антон Геращенко.

Однак СБУ попередила Геращенка про підготовку замаху, який він пов’язує з роботою над проектом "Миротворець", який критикували за оприлюднення даних представників ЗМІ, які отримували акредитацію на окупованих територіях України.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: