Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Командир "кіборгів": Україні не було сенсу вбивати "Гіві"

Четвер, 9 лютого 2017, 08:55
Командир кіборгів: Україні не було сенсу вбивати Гіві

Українській стороні не було сенсу вбивати командира батальйону бойовиків "Сомалі" Михайла Толстих, відомого за прізвиськом Гіві, адже він був потрібен як свідок злочинів.

Про це в ефірі "Громадського" повідомив учасник АТО Олег Кузьміних.

"Знищувати такого керівника немає сенсу. Як свідок, він був би потрібен. Бо, сидячи на лаві підсудних. Бо ви бачите, яка ситуація: в світі інколи заплющують очі на наші проблеми, а він би відкрив очі на багато речей. Тому нам його смерть, по суті, не так потрібна була, щоб нею займатися. Він би нам більше був потрібний, як свідок злочинів", – заявив він.

Кузьміних також наголосив, що він не погоджується зі звинуваченням щодо вбивства "Гіві" українською стороною.

"Стосовно звинувачення, що це зробила українська сторона, я з цим не погоджуюсь. Бо для нас "Гіві" не дуже талановитий військовий керівник. Це було видно і по Авдіївці", – сказав він.

"Якщо б він загинув від рук, від снарядів ЗСУ або інших наших служб, або ж  опинився на лаві підсудних та отримав своє довічне – це була одна емоція, яку б хотілось відчувати. А так він загинув у "розборках" своїх бандитських, в усуванні свідків. В ідеалі, він мав пройти по всьому нашому Кримінальному кодексу і так далі", – зазначив Кузьміних.

Командира 90-го батальйону 81-ї бригади Олега Кузьміних бойовики захопили в донецькому аеропорту 20 січня 2015 року. Пізніше в мережі з'явилося відео, де зафіксовано, як командир сепаратистів "Гіві" особисто знущається над полоненими українськими військовими.

22 травня 2015 року Кузьміних було звільнено з полону бойовиків.

8 лютого 2017 року стало відомо, що в окупованому Донецьку загинув ватажок батальйону бойовиків "Сомалі" Михайло Толстих.

Колишній український військовослужбовець Толстих із травня 2014 року брав участь у боях за Слов'янськ, Іловайськ та Донецький аеропорт на стороні бойовиків і мав позивний "Гіві".

На його совісті – обстріли міст і сіл з важкого озброєння, знущання над полоненими українськими військовими, жорстоке поводження з цивільними, мародерство та інші воєнні злочини.

За попередньою інформацією, у штаб, де перебував Толстих, вистрілили з вогнемета. "Гіві" загинув у своєму кабінеті.

Бойовики встигли звинуватити у смерті "Гіві" українські розвідувально-диверсійні групи. У так званій "прокуратурі ДНР" бойовиків вважають, що вбивства "Гіві" і "Мотороли" (підірваний у ліфті в Донецьку 16 жовтня 2016 року), є ланками одного ланцюга.

У Кремлі категорично відкинули звинувачення в можливій причетності Росії до вбивства ватажка угруповання "Сомалі".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: