Прокуратура візьметься за Гончаренка

Четвер, 9 лютого 2017, 12:19

Столична прокуратура порушила справу через хуліганські дії народного депутата від БПП Олексія Гончаренка біля посольства Німеччини в Києві.

Про це повідомив 9 лютого генеральний прокурор Юрій Луценко у своєму Facebook.

"За фактом хуліганських дій біля посольства Німеччини прокуратурою Києва розпочато кримінальне провадження за правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 296 КК України (хуліганство)",– пише Луценко.

Генпрокурор запевняє, що органи столичної прокуратури забезпечать повне, об’єктивне та неупереджене розслідування цього факту.

Як відомо, 8 лютого біля посольства Німеччини Гончаренко на автентичному шматку Берлінської стіни у Києві наніс із балончика з червоною фарбою слово "NEIN", що з німецької перекладається як "Ні".

Він назвав це протестом проти заяв посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля, який раніше заявив, що вибори на Донбасі можуть відбутися і за присутності російських військ.

У посольстві Німеччини наголосили, що це – фрагмент історичного Берлінського муру, падіння якого символізувало звільнення від комунізму й радянської гегемонії.

"Має місце порушення Віденської конвенції про дипломатичні зносини", – заявили у дипломатичному відомстві.

"Творчість" депутата з президентської фракції засудили у фракції "Народній фронт".

Сам Гончаренко заявив, що не вважає свої дії біля посольства Німеччини вандалізмом, оскільки "стіна створена для того, аби писати графіті".

Він підкреслив, що впевнений у правильності своїх дій.

Українська правдаpowered by lun.ua