МЗС РФ: Проблеми російським банкам у Києві – "постріл у ногу владі"

Вівторок, 14 березня 2017, 12:22

У МЗС Росії заявили, що банки з російським капіталом працюють в Україні "давно і успішно на благо її економіки".

Таким чином у відомстві відреагували на заклики ввести санкції у відношенні російського "Сбербанку" і акції протесту в Києві.

"Після того, як групки маргіналів "сіли на рейки" і перекрили поставки українським електростанціям вугілля, викликавши тим самим серйозну кризу в енергетиці та економіці країни в цілому, інші "активісти" дісталися до банківської сфери", – йдеться в офіційному коментарі.

"Знайшли чергового "страшного ворога", від якого, мовляв, відбуваються всі біди в Україні – це банки з російським капіталом, які давно і успішно працюють в країні на благо її ж економіки, фінансової системи і в інтересах численних українських вкладників", – відзначають також у МЗС РФ.

У відомстві вважають, що "деякі члени нинішнього кабінету міністрів прямо підбурюють радикалів до протиправних дій".

"Риторичне питання – а кому, власне, заважають успішно працюють банки, які є українськими юридичними особами, зареєстрованими в повній відповідності з українським законодавством, мають вагому частку в національній банківській системі?", – зазначено в коментарі.

У МЗС РФ вважають, що створення проблем для цих банків може стати "пострілом собі в ногу" нинішньої української влади.

У свою чергу глава МЗС РФ Сергій Лавров закликав Київ без політизації забезпечити безпеку "дочок" російських банків в Україні.

"Розраховуємо, що процедури, які відповідно до українського законодавства в цьому випадку можна застосувати, будуть задіяні без будь-якої політизації", – сказав Лавров на прес-конференції в Москві.

"В українських правоохоронців є зобов'язання щодо неприйнятності і неприпустимості якогось самосуду, якихось дій, що просто порушують закони і підривають право власності, яке охороняється українськими законами", – цитує Лаврова російський "Інтерфакс".

Як відомо, 13 березня представники партії "Національний корпус" почали замуровувати відділення російського "Сбербанку" в Києві неподалік від станції метро "Золоті ворота".

"Сбербанк" тимчасово призупинив роботу відділення на вулиці Володимирській і подав заяву в правоохоронні органи.

Правоохоронні органи не відкривали кримінальне провадження в зв'язку з блокуванням роботи відділення "Ощадбанку", вони проводять перевірку.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков просив ввести санкції стосовно російського "Сбербанку", який заявив, що буде обслуговувати клієнтів з паспортами терорганізацій "ДНР" та "ЛНР".

Українська правдаpowered by lun.ua