Митці вимагають від Луценка й Авакова розслідувати напади на активіста в Харкові

Неділя, 19 березня 2017, 12:26

Українські митці вимагають від генпрокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова розслідувати напади на активіста Євромайдану в Харкові, музиканта Василя Рябка.

Відповідного відкритого листа музикантів та письменників оприлюднив на своїй сторінці в Facebook письменник Сергій Жадан.

Митці нагадують, що 22 лютого 2015 року в Харкові Рябко був жорстоко побитий кількома людьми, що призвело до численних переламів лицевих кісток, оперативного втручання та тривалої реабілітації.

"Незважаючи на те, що справу взяв під особистий контроль міністр МВС Аваков А.Б., справа досі не передана до суду та гальмується посадовими особами прокуратури та поліції. На Василя Рябка здійснюється тиск, йдуть погрози його життю", - йдеться у листі.

Так, 26 листопада 2016 року , біля власного будинку, стався вже другий напад на Рябка, де він отримав закриту черепно-мозкову та інші травми. Ця справа, за словами митців, також не розслідується належним чином.

10 березня 2017 року, вже вдруге, прокуратурою закрито кримінальне провадження проти підозрюваних по справі від 22 лютого 2015 року.

"Вважаємо невипадковим невиконання судових ухвал та саботаж термінів слідства, чим Рябко Василь фактично позбавляється права на судовий розгляд", - йдеться у листі.

Митці звертаються до представників правоохоронних органів та прокуратури з вимогами завершити розслідування та передати справу 12015220490000906 до суду та розслідувати другий напад на Рябка, а також забезпечити прозору перевірку дій посадових осіб, що проводили розслідування та прокурорський нагляд, незважаючи на майновий стан чи наявність покровителів у високих владних кабінетах.

Українська правда

powered by lun.ua