Раді пропонують екстрадувати тих, хто незаконно відвідує Крим

Вівторок, 21 березня 2017, 14:21

Верховній Раді пропонують дозволити екстрадицію людей, які незаконно відвідують анексований Крим

Так депутат Георгій Логвинський прокоментував "Крим.Реалії" законопроект №6206 "Про внесення змін до деяких законів щодо порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї".

"Ми виходимо на нову стадію, коли нам потрібно сам процес доводити в суді. Разом із прокуратурою АРК ми обговорили й внесли деякі технічні зміни: що таке економічна шкода, яким чином треба доводити факти перетину і т.д.", – зазначив він.

"Це концептуально ще більше посилить нашу позицію в цьому питанні (анексованого Криму) у юридичній сфері. Для нас це відкриває можливість, що особи будуть не просто розшукуватися десь в Україні, а можуть бути екстрадовані навіть із таких країн, як Білорусь", – додав Логвинський.

За словами депутата, найчастіше незаконно потрапляють в анексований Крим кораблі й літаки: "Найпоширеніше: кораблі які заходять і залишають вантажі, літаки".

"Особи, які навмисно прибувають на цю територію, наприклад, з метою створення якихось економічних чи політичних проектів у спілкуванні з керівництвом незаконної так званої влади Криму", – додав Логвинський.

За його словами, цей проект закону не зачепить простих громадян України.

Законопроект №6206 внесли до Верховної Ради депутати Ірина Фриз та Георгій Логвинський.

Як випливає з пояснювальної записки, мета законопроекту – удосконалити законодавчу базу, у тому числі, для перешкоджання роботі портів в анексованому Росією Криму.

За інформацією авторів законопроекту, лише у грудні 2016 року зафіксували 73 випадки, коли морські судна порушили заборону державних органів України на входження у кримські порти.

Крім того, в 2016 році зафіксовано 1550 фактів порушень повітряного простору України над Кримським півостровом, який було закрито органами державної влади України.

Серед морських суден-порушників є такі, які виконують рейси в акваторії Чорного моря й здійснюють заходи щодо морських портів України на підконтрольній території, зазначається у документі.

powered by lun.ua