Кабмін схвалив закон про створення Фінансової поліції

Середа, 22 березня 2017, 12:40

Кабінет міністрів схвалив законопроект, яким в Україні створюється Служба фінансових розслідувань, яка повинна замінити Податкову міліцію.

Таке рішення було прийнято у середу під час засідання Кабміну.

Законопроект представив міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Йде перехід від розпорошеної, чисельної, неефективної системи до єдиної компактної професійної і ефективної служби", - сказав він.

"Основними функціями Служби фінансових розслідувань (СФР) будуть виявлення, припинення, розкриття та досудове розслідування злочинів, які спрямовані проти публічного інтересу у сфері фінансів та суміжних сферах… Для цього СФР буде мати весь спектр інтересів, в тому числі право ведення оперативно-розшукової діяльності", - розповів Данилюк.

За його словами, статус Служби буде "центральний орган виконавчої влади, який скеровується і координується урядом через визначеного міністра".

"Служба буде складатися із центрального апарату та семи територіальних органів… Гранична чисельність працівників буде визначатися Кабінетом міністрів, хоча попередньо ми визначили, що це буде десь близько 3,5 тисяч осіб максимум. Відбір та призначення керівництва СФР буде здійснюватися на базі конструктивного конкурсу, який буде організовувати міністр", - сказав Данилюк.

Говорячи про підслідність нової Служби, він сказав, що вона буде "обмеженою".

"Це буде сконцентрована служба, яка буде діяти там, де дійсно наноситься шкода державі. До підслідності Служби будуть відноситися злочини об'єктами яких є порядок фінансування політичних партій, порядок фінансування та оподаткування господарської діяльності, порядок обігу підакцизних товарів, функціонування грошової та банківської системи, порядок випуску та обігу цінних паперів. Загалом до основної підслідності пропонується віднести злочини передбачені 21 статтею кримінального кодексу України", - розповів він.

"Крім того буде додаткова підслідність. Вона буде охоплювати 11 статей… До неї пропонується віднести деякі злочини у сфері господарської діяльності, деякі злочини проти власності та деякі посадові злочини", - додав Данилюк.

Детальніше про процес створення Фінансової поліції читайте у статтях тут і тут.

Українська правдаpowered by lun.ua