Посольство США засудило вимогу про е-декларування для ГО

П'ятниця, 24 березня 2017, 02:14

В Посольстві США в Україні назвали зміни до закону, що зобов’язують представників громадських організацій подавати електронні декларації, кроком назад.

Про це йдеться у повідомленні посольства в twitter.

"Е-декларації для вищих державних службовців – потужний крок у просуванні реформ в Україні. Члени громадянського суспільства відіграють життєво важливу роль у забезпеченні прозорості; робити їх мішенню – робити крок назад", - зазначили у посольстві США.

Як повідомлялося, Верховна Рада затвердила зміни до електронного декларування, які зобов'язали зокрема представників антикорупційних організацій подавати е-декларації.

Як зазначила, виконавчий директор ГО "Інституту масової інформації" Оксана Романюк, внесені зміни до законодавства в частині е-декларування торкнуться і журналістів.

"Тому що корупцію викривають і розслідування на цю тему пишуть здебільшого журналісти, які працюють в ГОшках - бюро журн розслідувань взагалі всі є громадськими організаціями. Вони зареєстровані не як ЗМІ, а як неприбуткові громадські організації", – наголошує Романюк.

Вона зазначила, що розглядає це як тиск і ускладнення роботи журналістів.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!