У США та Британії засудили український закон про зміни до е-декларування

П'ятниця, 24 березня 2017, 12:49

Посольства Великої Британії та США заявили, що закон про зміни до е-декларування, який Рада ухвалила 23 березня, - це "серйозний крок назад".

Зокрема, посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф написала у Twitter, що цей закон може обмежити можливості неурядових громадських організацій, піддати їх тиску і вплинути на реформи.

"Потребує термінового перегляду!", - наголосила британський посол.

"Члени громадянського суспільства відіграють життєво важливу роль у забезпеченні прозорості; робити їх мішенню – робити крок назад", - написало у Twitter посольство США в Києві.

Там нагадали, що е-декларації важливі для вищих державних службовців, і саме це є великим кроком у просуванні реформ в Україні.

Як повідомлялося, у четвер, 23 березня, Рада ухвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців від обов'язку заповнювати електронні декларації.

Однак частина депутатів виступила проти закону і спробувала скасувати його. За словами голови антикорупційного комітету Ради Єгора Соболєва, під час ухвалення змін до е-декларування в закон з голосу було внесено багато правок, які зробили норму суперечливою. Зокрема, зазначив він, закон зобов'язує подавати електронні декларації не тільки чиновників, а й громадські організації.

24 березня парламент поставив на голосування постанову про скасування закону №6172, але відповідне рішення не набрало достатньої кількості голосів.

Українська правда