Ляшко нажив маєток і круті авто, хоча бізнесу нібито не має

Вівторок, 28 березня 2017, 13:34
Ляшко нажив маєток і круті авто, хоча бізнесу нібито не має

Народний депутат, лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко із цивільною дружиною Росітою Сайранен за останній рік придбали нерухомості приблизно на 20 мільйонів гривень.

І це при тому, що жоден із них офіційно не володіє бізнесом, ідеться у розслідуванні Надії Бурдєй "Рятівник" Ляшко" для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

На початку 2016 року Росіта Сайранен придбала у Києві земельну ділянку на 600 кв. м. з цільовим призначенням "для сільського господарства", хоча там уже збудовано 2-поверховий будинок на 300 кв. м. Цього будинку в е-декларації нардепа ще немає.

 

Цивільна дружина нардепа не мала і не має власного бізнесу, лише 10 років тому керувала компанією "Консу Київ", яка надавала юридичні та нотаріальні послуги. До цього, за даними ЗМІ, працювала менеджером у клубі гральних автоматів, де й познайомилася з Ляшком.

Сам Ляшко на початку 2017 року купив у Козині під Києвом будинок на 550 кв м і дві земельні ділянки загальною площею 0,6 га. Загальна вартість – 15 мільйонів гривень.

 

Журналістам програми Ляшко заявив, що придбав будинок у кредит. Однак ані в декларації, ані в витягу на нерухомість, дані про кредит або іпотеку відсутні.

Згідно з декларацією, у власності Ляшка є Mercedes S 550 і Land Cruiser. Крім того, журналісти зафіксували, як зранку із двору Олега Ляшка виїжджає броньований Cadillac Escaladе.

 

Такого автомобіля у декларації нардепа немає, однак раніше Ляшка вже неодноразово фіксували на цьому авто біля Верховної Ради. Офіційно авто записано на радника й соратника Ляшка Олександра Гулака.

У декларації нардеп вказав, що продав якусь нерухомість компанії "Асфа Лайн", зареєстрованій у Чернігівській області. Як з’ясувалося, це була 2-поверхова споруда у центрі Прилук, де розміщується регіональний офіс "Радикальної партії".

"Асфа Лайн", своєю чергою, пов’язана з головою чернігівського осередку "Радикальної партії", депутатом облради, екс-заступником голови ДСНС Олегом Авер’яновим, який у 2009 році провернув схему з закупівлі пожежної техніки з Росії через родинні фірми.

Авер’янов заперечував свою причетність до цієї компанії, але його екс-дружина Євгенія судиться за неї, як за спільне майно.

 

У розслідуванні також фігурує приватна компанія "Пожмашина", власником якої є кіпрська компанія "Ідехус Лімітед", а кінцевим бенефіціаром – чи то член "Радикальної партії" Олександр Борщ, чи то його кум Авер’янов.

У 2015 році екс-голова ДСНС Сергій Бочковський заявляв, що Ляшко лобіював перемогу на тендері ДСНС для "Пожмашини". Коли після арешту Бочковського Авер'янов посів крісло заступника голови ДСНС, тендер виграла "Ман трак енд бас Юкрейн", однак 2/3 виграшу німці погодилися перерахувати "Пожмашині" – і ці гроші  отримало ТОВ "Торгівельно-промислова компанія Альянс-Агро" з офісом у квартирі  Авер’янова.

Досудове розслідування триває, але компанія далі перемагає на тендерах, зазначають "Наші гроші". У 2016 році фірма отримала понад 400 мільйонів гривень за поставку пожежної техніки. Наприкінці 2015 року фракція РП відмовлялася голосувати за бюджет, аж доки до нього не включили ці кошти на закупівлю пожежної техніки.

Після тендеру Ляшко й Авер’янов із букетами троянд пішли на завод.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування