Адвокат про вирок Умерову: У його випадку – це смертна кара

Середа, 27 вересня 2017, 14:43

Адвокати одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова наполягають, що їх підзахисний може фізично не витримати покарання, яке йому обрав окупаційний суд в Криму.

Про це в ході прес-конференції у середу заявили адвокати Марк Фейгін та Микола Полозов.

"Ми не очікували такого вироку, тому що прокурор просив значно легший вирок. У випадку з Умеровим – це смертна кара. Він хвороблива людина і може не витримати", - сказав Полозов.

За його словами, якщо вирок вступить в силу, Умерова можуть перевезти в колонію-поселення на материкову частину РФ.

"Його можуть перевести на материкову частину Росії. Є одна колонія в Керчі, але як показує практика, українців туди не посилають", - зазначив він.

"Єдине, що ми можемо зробити - максимум гласності і намагатися здійснювати тиск на центр прийняття рішень, на Кремль. Я закликаю українську владу, журналістів, міжнародних організацій над цим працювати", - додав він.

 У свою чергу Фейгін, який ввімкнувся по скайпу з місця подій, зазначив, що Умеров наразі перебуває в хорошому психологічному стані.

"Ми тільки що бачилися, він поїхав додому... психологічно він дуже сильний... Розумієте, практично всі наші доводи, не говорячи вже про допити свідків - цього нічого немає у вироку. Наразі Умеров залишається під підпискою про невиїзд. Доки не буде розглянута апеляційна скарга, він перебуватиме вдома", - пояснив Фейгін.

У свою чергу перший заступник міністра інформполітики Еміне Джапарова заявила, що їх міністерство разом з МЗС планують активні дії для підняття цієї теми на міжнародній арені.

Водночас президент України назвав вирок суду "ганебним".

Як відомо, у середу 27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова і призначив покарання у вигляді двох років колонії-поселення.

Роман Кравець, УПpowered by lun.ua