"Справа 26 лютого" у Криму: суд відмовив адвокатам у всіх клопотаннях

Середа, 22 листопада 2017, 04:03

Підконтрольний РФ Центральний райсуд Сімферополя 21 листопада відмовив адвокату фігуранта у "справі 26 лютого" Мустафи Дегерменджі у всіх заявлених клопотаннях.

Про це заявив адвокат Едем Семедляєв, передає "Радіо Свобода".

"Адвокат просив низку оригіналів документів, оскільки вони перебувають в іншій кримінальній справі – Ахтема Чийгоза. Він просив з’ясувати, де сам Чийгоз, так як вирок набрав чинності. Але до матеріалу кримінальної справи не було долучено указу президента про помилування. Адвокат просив суд зробити запит у ФСВП, де перебуває Чийгоз, оскільки він є організатором", – повідомив Семедляєв.

Наступне судове засідання призначили на ранок 22 листопада.

Як відомо, раніше райсуд Сімферополя продовжив на 2 місяці домашній арешт фігурантам "справи 26 лютого" Алі Асанову і Мустафі Дегерменджі.

У 2015 році на півострові почали судити групу кримськотатарських активістів за участь в мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля стін будівлі Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Їх звинувачують в участі у масових заворушеннях.

Пізніше суд розділив "справу 26 лютого" на дві: окремо - по одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ахтему Чийгозу, і окремо по іншим фігурантам процесу - Алі Асанову, Мустафі Дегерменджі, Ескендеру Кантемірову, Таляту Юнусову, Ескендеру Емірвалієву, Арсену Юнусову й Ескендеру Небієву.