Українських військових в СЦКК виведуть з окупованих територій

Понеділок, 18 грудня 2017, 17:32

Українських військових, які були в СЦКК на окупованих територіях, виведуть на підконтрольну Україні територію.

Про це у коментарі УП повідомив заступник керівника управління зі зв’язків з громадськістю Генштабу Юзеф Венскович.

"Українських військових, які були в СЦКК на окупованих територіях, планується вивести на підконтрольну Україні територію у зв'язку з тим, що після виведення офіцерів РФ з СЦКК ніхто не може гарантувати безпеку нашим військовим", - пояснив він.

Водночас українська сторона СЦКК продовжить виконувати покладені на них завдання відповідно до Мінських домовленостей.

Про механізм роботи СЦКК читайте тут: "Генерал-майор Кременецький: Впевнений, будь-які російські офіцери в місії ОБСЄ – це кадрові співробітники або ГРУ, або ФСБ"

"Вони спільно з СММ ОБСЄ будуть проводити моніторинг і спостереження за лінією розмежування", - розповів Венскович.

Читайте також: "Александр Хуг: Незалежно від того, хто провокує ситуацію, обидві сторони порушують угоду про припинення вогню"

Крім того, він наголосив, що російська сторона, як сторона конфлікту, несе повну відповідальність за забезпечення безпеки спостерігачів СММ ОБСЄ на території, тимчасово непідконтрольній уряду України.

Раніше повідомлялося, що за даними розвідки, 19 грудня бойовики ОРДЛО можуть вдатися до агресивних наступальних дій по всій лінії зіткнення району проведення антитерористичної операції через заяви Міноборони РФ про намір відкликати російських офіцерів з СЦКК.

В МЗС Росії заявили, що російські представники СЦКК покинуть Україну 19 грудня через "напружену морально-психологічну обстановку".

14 грудня спостерігачам місії ОБСЄ передали лист від Міноборони РФ з повідомленням про те, що Росія збирається відкликати з території України офіцерів своїх Збройних сил з СЦКК.

Як відомо, Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін – група з контролю за дотриманням Мінського протоколу, до якої входять представники української та російської сторін.

Центр почав роботу 26 вересня 2014 року в місті Соледар Донецької області.

З квітня 2015 року українська та російська сторони почали вести окремі журнали випадків порушення режиму припинення вогню.

Учасники СЦКК зокрема домовляються зі сторонами про режим припинення вогню та допомагають гарантувати безпеку спостережній місії ОБСЄ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування